5 grudnia ruszyła 38. edycja Międzynarodowego Festiwalu Jazz Juniors w Krakowie. Pierwszego dnia Festiwalu wystąpili zeszłoroczni laureaci konkursu, czyli Bartosz Dworak Quartet. Muzycy na scenie zaprezentowali się z nowym repertuarem zwiastującym wydawnictwo, nad którym jeszcze pracują. Pewni swoich brzmień zachwycili publiczność zgromadzoną w CK Rotunda, o czym świadczyły gromkie brawa. Ich brzmienia i styl w pełni potwierdziły słuszność wygranej w 2013 roku.

Po krótkiej przerwie na scenie zaprezentował się drugi zespół, nestor polskiej muzyki jazzowej: Zbigniew Namysłowski w towarzystwie zdolnych i młodych artystów: Jacek Namysłowski – puzon, Sławomir Jaskułke – fortepian , Andrzej Święs – kontrabas, Grzegorz Grzyb – perkusja. Muzycy zgrabnie połączyli elementy polskiego folkloru ze współczesnym jazzem tworząc jednolitą i wyjątkową całość.

Kameralną atmosferę zapewniła umiejscowiona na  środku sali scena, która otoczona była z każdej ze stron licznie zgromadzoną publicznością.

Pierwszy dzień święta jazzu w Krakowie zapewnił moc wrażeń oraz wyostrzył apetyt na kolejne koncerty w ramach bogatego programu Festiwalu.

[AFG_gallery id=’96’]