12 grudnia 2014 roku w Gdyni w Cafeart U Muzyk’uff wystąpi Sławek Jaskułke. Artysta nagrał płytę morską. Płytę oddającą jego oblicza, kolory i charakter. Stworzył muzykę oszczędną w środkach, bogatą w treści i głęboką w nastroju. Muzykę, która dzieje się nie tylko w dźwiękach, ale przede wszystkim pomiędzy nimi.

Sławek Jaskułke Sea-kopia 2

„Probowałem stworzyć muzykę ilustracyjną, muzykę chwili, taki plastyczny obraz morza. Chodziło bardziej o uchwycenie nastroju, płynności i odcieni morza, niż o dosłowną ilustrację muzyczną. To jest morze bardziej w odczuwaniu niż w czystej interpretacji lub inaczej mówiąc to wpływ morza na moją muzykę, czego efektem jest ta płyta.”

Nagranie nowego solowego albumu jest kontynuacją twórczości fortepianowej Sławka Jaskułke, która stanowi główny nurt jego muzycznych poszukiwań ostatnich lat. Twórczość ta jest podążaniem w kierunku harmonii i minimalizmu, zachowując dbałość o najmniejszy detal, spójną formę całości oraz przejrzysty język muzycznej wypowiedzi.

„Nie jestem romantykiem, ale lubię piękno, subtelność i melodyjność w muzyce. Jak dodać do tego ciszę i pozbyć się nadmiernego romantyzowania, to o efekt możemy być spokojni. Jestem zdeklarowanym fanem prostoty i przejrzystości muzycznej wypowiedzi, oczywiście nie w każdym aspekcie, ale przynajmniej w kontekście pianistyki solowej”.

Sławek Jaskułke – pianista jazzowy, improwizator, kompozytor muzyki fortepianowej, orkiestrowej, teatralnej i filmowej. Wykładowca fortepianu i improwizacji Katedry Jazzu Akademii Muzycznej w Gdańsku. Ma za sobą występy na największych scenach świata, m.in.: Carnegie Hall w Nowym Jorku, Symphony Hall w Chicago, czy International Performing Arts Center w Moskwie. W lipcu 2012 roku wystąpił solo w słynnych Ogrodach Luksemburskich w Paryżu. Brał udział w największych światowych festiwalach, m.in.: North Sea Jazz Festival, Berlin Jazz Fest,Red Sea Jazz Festival. W 2006 roku reprezentował Polskę na festiwalu Music Beyond Borders w Hong Kongu, co zaowocowało wydaniem solowej płyty “Jaskułke – Hong Kong”. Twórca projektu “Chopin na pięć fortepianów” prezentowanego premierowo na EXPO 2010 w Shanghaju oraz scenie Forbidden City Concert Hall w Pekinie i Nanyang Academy of Fine Arts w Singapurze.