Najnowszy album „Spark Of Life” Tria Marcina Wasilewskiego w niespełna 1,5 miesiąca od polskiej premiery zyskał status Złotej Płyty w kategorii muzyki jazzowej. Uroczyste uhonorowanie zespołu odbyło się wczoraj (6 grudnia) na Festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie.

– To piękny prezent na nasze urodziny! – nie kryje radości Marcin Wasilewski – pianista i lider tria, które świętuje właśnie jubileusz dwudziestolecia istnienia. Złota płyta to również piękne zwieńczenie jesiennej trasy Tria Wasilewskiego, podczas której artyści promowali swój najnowszy album „Spark Of Life”. Przemierzyli kilkadziesiąt tysięcy kilometrów dając 16 koncertów w Polsce, Niemczech i Ameryce Południowej. – Dziękujemy naszym fanom, patronom i wszystkim, którzy wsparli tę trasę. Mamy nadzieję, że wkrótce nasz album pokryje się platyną – dodaje Wasilewski.

I zapowiada, że w przyszłym roku zespół ponownie ruszy w trasę z tym programem, tym razem koncertując w Europie, USA, Kanadzie, Azji, Australii oraz Polsce.

Uroczystość wręczenia Złotej Płyty za album „Spark Of Life” odbyło się wczoraj (6 grudnia) na festiwalu „Jazz Juniors” w Krakowie, gdzie Trio Marcina Wasilewskiego zagrało ostatni w tym roku koncert.