Legendarny, amerykański album Michała Urbaniaka po raz pierwszy dostępny na CD! W 40. rocznicę wydania płyty „Atma”, albumu, którym Urbaniak rozpoczął swoją wieloletnią karierę w USA, mamy przyjemność zaprezentować państwu historyczne wydanie kompaktowe. „Atma” to nadzwyczajna fuzja nowoczesnego, elektronicznego jazzu, swingujących rytmów latynoskiej bossa novy oraz tradycyjnego polskiego folkloru, później samplowana przez takich gigantów hip-hopu, jak Beastie Boys, Common czy Madlib.

Nic dziwnego, że Michał Urbaniak, wirtuoz skrzypiec i saksofonu, wraz z Urszulą Dudziak i znakomitym, zgranym zespołem, zdołał swoją muzyką przebić się na wyżyny europejskiej sceny jazzowej oraz zainteresować nią wytwórnie w USA. Ceny oryginalnego, od dawna niedostępnego winylowego longplaya z 1974 r. osiągają zawrotne ceny na aukcjach, dla wielu słuchaczy przez lata znakomita muzyka z „Atmy” pozostawała niedostępna i nieznana.

Michał Urbaniak Atma-kopia

Edycja CD zawiera pierwotne grafiki z wydania LP, komplet utworów ze zremasterowanym dźwiękiem oraz booklet z rozbudowanym esejem i anegdotami związanymi z nagrywaniem płyty. Album polecamy zarówno miłośnikom elektrycznego jazzu i chwytliwych melodii, jak i DJ-om oraz producentom.

Tracklista:
1. Mazurka
2. Butterfly
3. Largo
4. Ilex
5. New York Batsa
6. Kama (Part I)
7. Kama (Part II)
8. Atma – Yesterday
9. Atma – Today
10. Atma – Tomorrow