Znakomici jazzmani na Scenie Radia Wrocław. W piątek, 17 października w Sali Koncertowej Radia Wrocław odbędzie się koncert Marek Napiórkowski Sextet „UP!”. Przed wrocławską publicznością zaprezentują się Marek Napiórkowski (gitary), Krzysztof Herdzin (fortepian, flet), Paweł Dobrowolski (perkusja), Robert Kubiszyn (bas), Adam Pierończyk (saksofon) oraz Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy i saksofon).

napiorkowski-plB1

Artyści zaprezentują utwory z płyty zatytułowanej „UP!”, która po bestsellerowych i świetnie przyjętych przez recenzentów albumach „NAP” i „Wolno” oraz koncertowej płycie „KonKubiNap”, została zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem. Dzięki aranżacjom Krzysztofa Herdzina w autorskich kompozycjach Marka Napiórkowskiego znalazło odbicie kilka muzycznych światów: improwizowany, dynamiczny jazz spotyka się tu z wyrafinowaną współczesną kameralistyką, filmowa i teatralna ilustracyjność idzie w parze z ulotnymi balladami. Marek Napiórkowski nagrał ponad 140 płyt z różnymi wykonawcami. Grał i nagrywał m.in. z: Patem Matheny, Mino Cinelu, Marcusem Millerem, Adamem Holzmanem, Tomaszem Stańko, Urszulą Dudziak, Leszkiem Możdżerem, Dorotą Miśkiewicz i z wieloma innymi.

Nagrał 4 solowe płyty: „Nap” z udziałem m.in. Anny Marii Jopek, Leszka Możdżera i Henryka Miśkiewicza. „Wolno”, która uzyskała status złotej płyty, a zagrali na niej m.in. Gregoire Maret, Michał Miśkiewicz i Robet Majewski. „KonKubiNap”, nagrana na żywo płyta trio wraz z Robertem Kubiszynem i Cezary Konradem.

Marek Napiórkowski Sextet „UP!”
Marek Napiórkowski (gitary); Adam Pierończyk (saksofon); Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy i saksofon); Krzysztof Herdzin (fortepian, flet); Robert Kubiszyn (bas); Paweł Dobrowolski (perkusja).

17 października (piątek) 2014, godz. 18:00 Sala Koncertowa Radia Wrocław, ul. Karkonoska 10
Organizator: Radio Wrocław

Bilety w cenie 55 i 70 zł dostępne w siedzibie Radia Wrocław, bileteriach Empik, sklepach sieci Media Markt i Saturn oraz online w sieciach: biletin.pl, Ebilet.pl, eventim.pl