Do premiery najnowszej płyty Mary J. Blige coraz bliżej. Poznaliśmy już datę wydania, producentów oraz główne inspiracje wokalistki podczas tworzenia materiału, teraz pora na oficjalną tracklistę krążka oraz okładkę płyty „The London Sessions„.

Na trzynastej płycie studyjnej artystki znajdzie się dwanaście utworów, w tym m.in. single Whole Damn Year” autorstwa Emeli Sandé Naughty’ego Boy’a oraz „Right Now” i „Therapy„, które powstały przy produkcyjnej pomocy Sama Smitha.

Na liście producentów albumu znaleźli się także m.in. Rodney „Darkchild” Jerkins oraz zespół Disclosure, którzy okazali się największą inspiracją dla Blige do nagrania nowej płyty. Muzyką duetu artystka zainteresowała się po przesłuchaniu ich singla „F for You„. Po zaproponowaniu im nagrania nowej wersji piosenki, wokalistka postanowiła pozostać w Londynie, by zagłębić się w tamtejszą kulturę oraz „wolność do tworzenia tego, co się kocha”.

Premiery krążka „The London Sessions” zaplanowana jest na 24 listopada (Wielka Brytania) i 2 grudnia br. (Stany Zjednoczone). Za wydanie albumu odpowiedzialna będzie wytwórnia Capitol Records.

Tracklista:
1. „Therapy”
2. „Worth My Time”
3. „Not Loving You”
4. „Doubt”
5. „My Loving”
6. „When You’re Gone”
7. „Pick Me Up”
8. „Whole Damn Year”
9. „Nobody But You”
10. „Right Now”
11. „Long Hard Look”
12. „Follow”

Mary-J.-Blige-The-London-Sessions-2014-1200x1200-Final