W ciągu ostatnich tygodni pojawiało się mnóstwo wiadomości dotyczących trwających prac Mary J. Blige nad jej najnowszą płytą. Po jednoznacznych wpisach na facebookowym profilu oraz wydaniu singla z Samem Smithem, wokalistka podzieliła się z fanami szczegółami dotyczącymi albumu.

Materiał na nowe wydawnictwo od Blige, zatytułowane “Mary J Blige: The London Sessions“, powstawało w studiu RAK w Londynie. Artystka znana z takich przebojów, jak “Family Affair” czy “Be Without You“, współpracowała nad nową płytą z takimi muzykami, jak m.in. Disclosure, Sam Smith, Jimmy Napes, Naughty Boy czy Emeli Sandé. Wokalistka obiecuje, że będzie to najbardziej innowacyjny krążek w jej karierze.

Producentem płyty został Rodney “Darkchild” Jerkins, który przyznaje:

W ostatecznej wersji nagrania chcemy zatrzymać uczucia związane z Londynem. (…) Jest tutaj tak różna muzyka. Różnorodność rodzi kolejne pokolenie. W Kalifornii muzyka wydaje się być zawsze taka sama. (…) Tworzymy płytę dla Mary J. Blige, a ona przedstawia światu nowe style.

Największą inspiracją dla Blige został brytyjski duet Disclosure, których muzyką artystka zainteresowała się po przesłuchaniu ich singla “F for You“. Po zaproponowaniu im nagrania nowej wersji piosenki, wokalistka postanowiła pozostać w Londynie, by zagłębić się w tamtejszą kulturę oraz “wolność do tworzenia tego, co się kocha”.

Premiera nowej, trzynastej już płyty Mary J. Blige zaplanowana jest na listopad br. Za wydanie albumu odpowiedzialna będzie wytwórnia Capitol Records.

www.youtube.com/watch?v=NqqOZbMWesI