Kilka dni temu Mary J. Blige potwierdziła prace trwające nad powstawaniem materiału na nowy album „The London Sessions„, który nagrywany jest w jednym z londyńskich studiów muzycznych. Teraz wokalistka podała datę premiery krążka oraz opublikowała jeden z utworów z płyty, o którym pisaliśmy tutaj.

Nowe wydawnictwo od artystki ukaże się w Wielkiej Brytanii 24 listopada br., tydzień później (tj. 2 grudnia) – w Stanach Zjednoczonych. Wydawcą albumu, którego producentem został Rodney „Darkchild” Jerkins, będzie wytwórnia Capitol Records.

Na płycie znajdzie się m.in. utwór „Right Now„, którego producentami jest duet Disclosure. Oficjalnym singlem promującym wydawnictwo w Ameryce będzie natomiast utwór „Therapy„, który powstał we współpracy wokalistki z Samem Smithem i Francisem Anthony’m „Eg” White’m. Piosenka trafi do sprzedaży 23 września, dwa dni przed występem Blige podczas festiwalu iTunes organizowanego w Londynie.

Jak przyznał Jerkins:

W ostatecznej wersji nagrania chcemy zatrzymać uczucia związane z Londynem. (…) Jest tutaj tak różna muzyka. Różnorodność rodzi kolejne pokolenie. W Kalifornii muzyka wydaje się być zawsze taka sama. (…) Tworzymy płytę dla Mary J. Blige, a ona przedstawia światu nowe style.

Największą inspiracją dla Blige został brytyjski duet Disclosure, których muzyką artystka zainteresowała się po przesłuchaniu ich singla „F for You”. Po zaproponowaniu im nagrania nowej wersji piosenki, wokalistka postanowiła pozostać w Londynie, by zagłębić się w tamtejszą kulturę oraz „wolność do tworzenia tego, co się kocha”.