20 listopada podczas koncertu w Operze i Filharmonii Podlaskiej Trio Możdżer Danielsson Fresco otrzymało Platynową Płytę za najnowszy album „Polska”.

Muzycy otrzymali również Diamentową Płytę za pierwszy album „The Time” oraz Podwójną Platynę za koncertowe DVD „Live”.

Obecnie album „Polska” znajduje się na drugim miejscu na liście sprzedaży OLIS. Płyta również ma świetne notowania na świecie: w Niemczech jest na 3 miejscu najlepiej sprzedających się płyt JPC Jazz Charts, a w Wielkiej Brytanii znajduje się na 3 miejscu w rankingu najważniejszych europejskich płyt jazzowych 2013 roku wg portalu Marlbank.

„Polska” jest płytą zaskakująco spójną a zarazem osobistą dla każdego z muzyków – mistyczna rytmika Zohara Fresco, liryczna wrażliwość Larsa Danielssona i dźwiękowa wyobraźnia Leszka Możdżera tworzy szlachetną, fascynującą całość.

13 listopada Trio ruszyło w trasę koncertową obejmującą 13 polskich miast. Wszystkie koncerty poza kilkoma wolnymi miejscami w Szczecinie i Poznaniu są już od dawna wyprzedane.

Outside Music oddaje do sprzedaży winylowe reedycje dwóch albumów: Możdżer Danielsson Fresco – “The Time” oraz solowy album Leszka Możdżera – „Piano”.

Płyty zostały wydane w limitowanym, ręcznie numerowanym, nakładzie 1000 sztuk. „Piano” zawiera jeden 180 gramowy, kolorowy winyl, „The Time” dwa czarne, 180 gramowe krążki. Matryce do obu albumów zostały wykonane w technice Direct Metal Mastering.

Premiera reedycji winylowej odbędzie się na Europejskich Targach Muzycznych „Co jest grane”, w Warszawie 29 listopada 2013 roku.

Indywidualne zamówienia na płyty można składać pod adresem dystrybucja@outsidemusic.pl.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją albumu “Polska”.