Manu Summer Jazz Sundays w Łodzi dobiega końca, jako ostatni na scenie w łódzkiej Manufakturze zaprezentuje się Gary Guthman muzyki jazzowej. Artysta zakończy trwający cykl pięciu plenerowych, otwartych, a więc nieodpłatnych koncertów, prezentujących różne oblicza jazzu . Najnowsza edycja upłynęła pod hasłem Trumpet&Co, a na otwartej scenie na rynku Manufaktury (ustawionej pomiędzy budynkami straży pożarnej oraz American Bull) zagrała polska i światowa czołówka trębaczy. Start koncertów, jak zwykle, godzina 17.00.

Gary Gutham-kopia

Gary Guthman urodził się w Portland w stanie Oregon, USA. W 1970 roku przeniósł się do Kanady. Jego wyjątkowy styl gry sprawił, że szybko stał się najbardziej znanym trębaczem w tym kraju. Występował z takimi gwiazdami jak: Tony Bennett, Aretha Franklin, Tom Jones, Paul Anka, Jonny Matis i Bee Gees.

W czerwcu 2004 odbyła się premiera jego nowej produkcji Swingmatism która przez 10 wieczorów uświetniała Vancouver Jazz Festival w Kanadzie. Obecnie koncertuje na całym świecie w rozmaitych konfiguracjach zespołowych i stylach muzycznych.