Dzisiaj (1.09.2013 r. ) o 14.00 rusza “Festiwal” Jazz.It. Impreza odbywa się na warszawskim Żoliborzu, jest to niespotykana okazja, żeby zagłębić się w muzyce jazz z dala od zamkniętych sal koncertowych, na malowniczej żoliborskiej plaży – oazie beztroski, skrytej w sercu głośnej i tłocznej metropolii. Jazz.It to nie tylko koncerty, to prawdziwie wielopłaszczyznowa przestrzeń.

  • To podróż kulinarna z potrawami i winami z najdalszych zakątków świata.
  • To targ sztuki użytkowej prezentowanej zainteresowanym bezpośrednio przez jej twórców i projektantów.
  • To przyjemność wymiany zdań i myśli z innymi pasjonatami czarnych krążków podczas targu płyt winylowych.
  • To warsztaty artystyczne dla dzieci, które rozwijają wyobraźnie i pozwalają rodzicom na chwilę wytchnienia.

Jazz.It to niczym nieskrępowany relaks w otoczeniu delikatnych dźwięków muzyki jazzowej.

★ MUZYCZNIE ★

Jazz.it to największe jazzowe standardy, wyjątkowe aranżacje i solidna dawka tego, co w tym gatunku najlepsze.

Live:

  • ♫♪ SZYMANOWSKI BIG BAND ♫♪ W imponującym, dwudziestoosobowym składzie zagra z nieukrywaną radością i żadko spotykaną energią największe klasyki gatunku; więcej o zespole tutaj.
  • ♫♪ OLD TIMERS ♫♪ Formacja podbijająca festiwale jazzowe w Polsce i zagranicą od 1965 roku, zapoda dawkę jazzu tradycyjnego na najwyższym poziomie.
  • ♫♪ TARWID/TRĄBCZYŃSKI/SZABLOWSKI ♫♪ Genialne trio, które pokaże na co stać muzyków wydziału jazzu Szkoły Muzycznej na Bednarskiej.

Za gramofonami:

  • ♫♪ DJ MYSTIC BO  ♫♪ Rezydent Boogaloo Beach Bar. Grał u boku Guru, KRS One i Jeru The Damaja. Weteran winylu i koneser trueschoolowego rapu. W tę niedzielę zaserwuje rozmaite aspekty romansu rapu z jazzem.
  • ♫♪ SONAR SOUL ♫♪ Reprezentant wytwórni JuNouMi, która świeci jasnym blaskiem na konstelacji rodzimego przemysłu muzycznego. Koneser ciepłych wokali i intrygująco poskładanych melodii. Współtwórca wielu projektów muzycznych jak Namaste Soundsystem, Jazzavie, Confashion Orchestra czy Basalias (wespół z Wojtkiem Urbańskim i Teielte).

★ DESIGNERSKO ★ „Jazz.It Design Shop” Targ sztuki użytkowej, na którym można będzie zakupić produkty polskich projektantów i artystów…

★ Z PASJĄ ★ „Vinyl Swap” Dla miłośników muzyki oprócz koncertów przygotowaliśmy giełdę płyt winylowych. Organizatorem giełdy jest Hey Joe

★ SMACZNIE ★ „Jazz.It Culinary Tour”, czyli niecodzienne przekąski z odległych zakątków świata oraz degustacja win i koktajli, w przystępnej dla każdego cenie.

★ DLA DZIECI ★ „Jazz.It Art. & Children”; rozbudowany program super warsztatów artystycznych dla dzieci. Będziemy malować, budować, muzykować, kręcić piruety na trampolinie! Przez cały dzień!