Infant Joy Koncertinf./fot. prasowe

9 kwietnia 2013 roku do “Pardon, To Tu” powraca zespół Infant Joy – jest to kolektywem grającym muzykę improwizowaną pod wodzą saksofonisty, Raya Dickatego. Ray Dickaty, z wykształcenia rzeźbiarz, wierzy w emancypacyjną funkcję sztuki awangardowej. Dzięki swojej wrażliwości i otwartości integruje muzyków z różnych środowisk, powołując do życia niezliczone projekty muzyczne w Krakowie, Gdańsku i Warszawie. Muzycy wystąpią w składzie: Ray Dickaty – saksofon tenorowy; Michał Kasperek – perkusja, głos; Jan Małkowski – saksofon altowy; Dominik Mokrzewski – perkusja; Laura Waniek – drumla, harmonijka chromatyczna, flet; Ksawery Wójciński – kontrabas

W muzyce zespołu Infant Joy chodzi o radość i nieskrępowanie. Odnajdujemy je w graniu mającym w sobie spontaniczność cechującą zabawy dzieci, które wymknęły się spod czujnego oka rodziców. Jest to wspólne granie muzyki otwartej, czyli niezapośredniczonej sztywną formą kompozycji.

W skład podwórkowej bandy wchodzą dwaj saksofoniści, Ray Dickaty i Jan Małkowski, dwaj perkusiści, Michał Kasperek i Dominik Mokrzewski, a także jeden kontrabasista, grający co najmniej za dwóch – Ksawery Wójciński. Nowych barw muzyce dodaje Laura Waniek grająca na małych instrumentach: harmonijce chromatycznej, flecie i drumli. Ten niemal bigbandowy skład daje zespołowi niezwykłą moc dwóch niezależnych linii rytmicznych, przestrzeni basowej, siły przeplatających się melodii i spazmów saksofonów. Świadomie przywołujemy ducha kolektywnej improwizacji podwójnego kwartetu Ornetta Colemana, a także wieloosobowych projektów Petera Brötzmanna.