Po fenomenalnym koncercie Austina Peralty [*], który otworzył cykl Warsoul w Sztukach&Sztuczkach zapraszamy na kolejną magiczną noc. Jej bohaterami będą znakomici reprezentanci sceny litewskiej Vaiper Despotin, znany między innymi z klasycznej litewskiej grupy Despotin Fam oraz wytwórni Renegades Of Bump oraz Justas Fresh, połowa duetu Mondayjazz. Zagra także gospodarz cyklu Warsoul Sessions Maceo Wyro, to wszystko już 23. listopada. Wieczór rozpocznie się o 22.30 (wcześniej o godz 21 zagra zespół Lilly Hates Roses). Specjalnie na ten wieczór w barze pojawi się bogaty wybór litewskich browarów. Wstęp 10 zł.

Vaiper Despotin
Jest czołowym przedstawicielem miejskiej sceny wileńskiej. Razem ze swoim kolegą Shmeklą wydał legendarny album I.K.E.P., który był kamieniem milowym litewskiego hip hop i dziś uważany jest za absolutny klasyk. Vaiper został zwycięzcą pierwszego online beat battle na Litwie i w rezultacie wyprodukował wiele utworów dla lokalnych artystów. W 2004 roku światło dzienne ujrzał album kolektywu „Despotin Fam”, w którego skład wchodzą dj’e, mc’s i producenci, odpowiedzialni za wspólczesne brzmienie litewskiego „urban sound”. Dziś Despotin Fam są miejscową legenda, porównywalną do Wu-Tang Clan, czy naszego Kalibra 44. Jako gwiazdy występują na głównych scenach litewskich festiwali i mają rzesze wiernych fanów. W 2007 roku powstała audycja radiowa „Despotin Beat Club”, która do dziś edukuje liczne grono słuchaczy i współpracuje z czołówką swiatowej sceny bitowej. Latem ubiegłego roku ukazał się przygotowywany przez 4 lata nowy album Despotin Fam, zatytułowany „Odiseja 49”. W roku 2010 dj’e i producenci Vaiper Despotin, Harvey Clef i Emylis założyli własną wytwornię Renegades Of Bump, odpowiedzialną za pomoc w rozwoju młodych litewskich artystów. W ramach tego labelu ukazują się również solowe produkcje Vaipera. Utrzymane w nu-bitowym klimacie i na światowym poziomie, wyznaczają nowe trendy w dziedzinie nowoczesnej tanecznej elektroniki. W 2011 roku Vaiper stworzył też swój nowy alias Oogle Vision, który jest dowodem jego miłości dla sceny uk bass/house oraz garage.

Justas Fresh
Jest dj’em w grupie Despotin Fam, a także połową legendarnego duetu Mondayjazz, który już ponad dekadę rozgrzewa światowe parkiety swoimi znakomitymi bitami. Regularnie wspólpracują z takimi europejskimi artystami jak Dimlite, Dorian Concept, Fulgeance, czy DZA. Sam Fresh jest selektorem o niewiarygodnych wprost zdolnościach technicznych. Jego sety, a raczej live-acty porywają do tańca i nie dają odetchnac. Ostatnio fascynuje go zwłaszcza gatunek footowork/juke, w którego mixowaniu jest niekwestionowanym mistrzem. „Ci kolesie to nie tylko dj’e, artyści i promotorzy, to prawdziwi magicy. Na kazdej imprezie bitowej na świecie znajdziesz muzyków, którzy mówią: Mondayjazz? To moja druga rodzina!” (DZA – Black Acre/Error Broadcast/RAD)

Maceo Wyro
Warszawiak urodzony w Finlandii. Pierwszy dj legendarnych Filtrów. Dziani Wąsacze w Radiostacji. Absolwent Red Bull Music Academy. Współtwórca kolektywu Niewinni Czarodzieje. Gospodarz cyklu Warsoul Sessions. Autor audycji Kosmos w Radio Roxy. Entuzjasta nowych brzmień. Meloman i marzyciel.