botti_chrisfot. prasowe

Do sprzedaży trafiły już bilety na wszystkie marcowe występy Chrisa Bottiego! Wybitny trębacz znany między innymi ze współpracy ze Stingiem zagra w Polsce pięć koncertów.

Bilety na koncert w Poznaniu (15 marca, Sala Ziemi, Międzynarodowe Targi Poznańskie) dostępne są na stronach www.go-ahead.pl, www.eventim.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl!
Ceny biletów: 220 zł / 200 zł / 150 zł

Bilety na koncert w Gdyni (16 marca, Hala Sportowo-Widowiskowa Gdynia) dostępne są na stronach www.go-ahead.plwww.eventim.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.pl!
Ceny biletów: 220 zł / 200 zł / 180 zł / 150 zł

Bilety na koncert w Warszawie (17 marca, Sala Kongresowa) dostępne są na stronach www.go-ahead.plwww.eventim.plwww.ticketpro.plwww.ebilet.pl!
Ceny biletów: 250 zł / 220 zł / 200 zł / 170 zł / 150 zł

Bilety na koncert we Wrocławiu (18 marca, Hala Orbita) dostępne na stronie www.ticketpro.pl oraz pod adresem mailowym bilety@o2.pl.
Ceny biletów: 210zł, 180zł, 150zł, 120zł

Bilety na koncert w Zabrzu (20 marca, Dom Muzyki i Tańca) dostępne na stronie www.ticketpro.pl oraz w Domu Muzyki i Tańca.
Ceny biletów: 259 zł / 209 zł / 159 zł

Chris Botti jest trębaczem smooth jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Buble czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

W bieżącym roku ukazała się najnowsza płyta solowa muzyka – „Impressions”. Obok grającego z charakterystycznym dla siebie brzmieniem i wielką wyobraźnią muzyczną Chrisa Bottiego na albumie wystąpili również tacy artyści jak Andrea Bocelli, Vince Gill, Herbie Hancock, Mark Knopfler, David Foster i Caroline Campbell. Na „Impressions” Botti sięga po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszechczasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album jest również efektem rozmów, które Botti odbył z fanami podczas swojej ostatniej długiej trasy koncertowej oraz licznych inspiracji z różnych kultur.