Zapraszamy serdecznie na “wielką jazzową ucztę”, która będzie miała miejsce w “Pardon To Tu”. Poniżej szczegółowy program na wrzesień.

1. Koncert ETNO – Koncert “Gamid Group (Ibadullayev/Kwapisiński)”, Niedziela, 09.09.2012, godz. 20:30, wstęp 10/15 zł

Gamid Group: duet muzyków z Warszawy. Zespół gra muzykę improwizowaną. Grupa jest otwarta na współpracę z różnymi muzykami, a także reżyserami teatralnymi i filmowymi przy tworzeniu oprawy muzycznej filmów i spektakli. W 2010 r. zespół wydał debiutancką płytę pt. “Bes” (po azersku “Pięć”). Dzięki uprzejmości Paula Soina ukazał się EP zespołu p.t. “fragments”. W maju 2012 ukazała się druga płyta, która jest częścią instalacji przestrzennej Gamida Ibadullayeva.

2. Koncert JAZZ – “Koncert “Oleś Brothers & Theo Jörgensmann”, Środa, 12.09.2012, wstęp 10/15 zł

Muzyka grupy to mieszanka jazzowej dynamiki, brzmień rodem z muzyki współczesnej, energii muzyki etnicznej, autorskich kompozycji w oryginalnym wirtuozowskim wykonaniu.

3. Koncert INDIE POP – Koncert “Mr. Eart”, Czwartek, 13.09.2012, godz. 20:30, wstęp 10/15 zł

Czwartek, 13.09.2012 zapraszamy bardzo serdecznie na dźwięki rzadko spotykane w “Pardon, To Tu”, a mianowicie styl “indie-popu” z wokalem z Niemiec zespołu “Mr. Eart”.

4. Koncert JAZZ – Koncert “TRIPHONIX Orchestra”, Poniedziałek, 17.09.2012, godz. 20:30, wstęp 10 zł.

Zapraszamy na druga free-funk-punkowa przygodę z Tricphonix Orchestra!!! – to jedenastoosobowa free-funk-punk orkiestra pod dowództwem Macieja Trifonidisa. Energetyczna dawka mocnego uderzenia i pozytywnej energii. Pięć saksofonów, puzon, trąbka, tuba, conga, bas i bębny. Mówi się o nich Funkowa Godzilla, gdyż równają z ziemią wszystko, co napotkają. Zespół ma na koncie dwie płyty Tricphonix(2007 Slowdown) Tricphonix Street Band (2010 Slowdown).

5. Koncert JAZZ – Koncert “Affinity”, Wtorek, 18.09.2012, godz. 20:30, wstęp 10/15 zł

“Affinity” to trio powstałe z inicjatywy kontrabasisty, kompozytora i improwizatora Ksawerego Wójcińskiego, chociaż wszyscy muzycy są partnerami – na równych prawach. To jego postać – jako, że współtworzył wcześniej projekty z oboma (Nuntium z Klausem Kugel oraz Herę z Pawłem Postaremczakiem) – scaliła ten zespół w jedno.

6. Koncert JAZZ – Koncert “Tomasz Licak/Artur Tuźnik Quintet feat Anders Mogensen”, 20.09.2012, godz 20:30, wstęp 10/15 zł

Tomasz Licak – tenor sax; Tomasz Dąbrowski – trumpets; Artur Tuznik – piano; Andreas Lang – bass; Anders Mogensen – drums; Muzyka tej formacji to niezwykle ciekawa mieszanka wielu wpływów, nowoczesne kompozycje liderów Quintet’u, melodyjność i ekspresja, wsparte niezwykle silną energią sekcji rytmicznej oraz bogatym doświadczeniem wszystkich muzyków. Wszystko to daje wybuchowy efekt na koncertach, potężną dawkę energii i świetny odbiór publiczności. To wyjątkowy projekt na polskiej scenie jazzowej. Liderzy Quintet’u to muzycy wielokrotnie nagradzani w Polsce i za granicą, laureaci nagród Grand Prix na międzynarodowych konkursach takich jak: Bielska Zadymka Jazzowa, Jazz nad Odrą, Konkurs Improwizacji Jazzowej w Katowicach, Krokus Jazz Festival czy Novum Jazz Festival. Płyta QUINTET, wydana w 2011 nakładem duńskiej wytwórni BlackOut, to podsumowanie dotychczasowej pracy i działalności koncertowej zespołu w Polsce i w Danii.

7. Koncert JAZZ – Koncert “Sing Sing Penelope”, Środa 26.09.2012, godz. 20:30, wstęp 10/15 zł

Zespół założony został w 2001 roku w Bydgoszczy przez muzyków o przygotowaniu jazzowym, rockowym, czy klasycznym i związanych wcześniej z jazz-rockowym zespołem Jaskinia oraz klubem MÓZG. Formację do życia powołali – Daniel Mackiewicz (electric piano), Patryk Węcławek (bas), Rafał Gorzycki (perkusja)oraz Tomasz Glazik (tenor & baritone saxes). Zespół koncertował wielokrotnie poza granicami kraju – w Niemczech, Anglii, Szkocji, Portugalii , Norwegii, Austrii, Belgii oraz Czechach, Słowacji, Ukrainie i na Węgrzech. Przygotował także muzykę do kilku filmów niemych, które prezentował na festiwalach kina niemego. SSP bywało wyróżniane przez polskie i europejskie media a zaliczane jest obecnie do nowej gwardii polskiego jazzu.

inf./fot. nadesłane