Bonobo, mistrz nastrojowego nowego jazzu/downtempo i autor znakomicie przyjętej płyty “Black Sands”, 8 kwietnia zagra w Polsce w 7-osobowym składzie! Support: Jazzpospolita.

Bonobo Live Band zaprezentuje się w Polsce w ramach swojego europejskiego tournee. Bardzo specjalne jest miejsce poznańskiego występu – odbędzie się on w Auli Artis, zupełnie nowej sali koncertowej o wyśmienitych walorach akustycznych, najnowocześniejszej w mieście i z pewnością jednej z najlepszych w Polsce. W Warszawie Bonobo zagra w doskonale znanym bywalcom dużych koncertów Palladium (8 kwietnia).

Simon Green aka Bonobo, brytyjski producent, kompozytor i DJ, swoją karierę muzyczną rozpoczął w roku 2000. Jego nowatorski styl szybko zyskał uznanie mediów i słuchaczy, co przypieczętowała współpraca Greena z kultową londyńską wytwórnią Ninja Tune, z którą artysta związany jest do dziś.

Wydany w 2010 roku czwarty już album Bonobo potwierdził jego niekwestionowaną pozycję lidera w lidze podszytego soulem i jazzem downtempo. Kompozycyjny talent tego artysty, jego aranżacyjny smak i swoboda w operowaniu paletą dźwiękowych barw nigdy wcześniej nie zachwycały w równym stopniu co właśnie na “Black Sands”! Gościnnie na płycie udziela się znakomita wokalistka Andreya Triana, zestawienie tych osobowości stworzyło zupełnie nową jakość na polu tanecznego soulu!

Ceny biletów:
110 zł – do 8.03.2011
130 zł – od 9.03.2011

Dystrybucja: Ticketpro, Muno.pl