Koncert charytatywny Marii Sadowskiej „Tribute to Komeda” odbędzie się 14 kwietnia o godz. 20:00 w klubie Sfinks 700, w Sopocie.


Koncert dedykowany jest 17-letniemu Tomkowi, który cierpi na chorobę nowotworową. Wszystkie fundusze zebrane z biletów zostaną przekazane na leczenie i rehabilitację Tomka. Ci, którzy nie mogą być na koncercie, a chcieliby pomóc mogą wpłacić dowolną kwotę na konto: Fundacja Herosi PKO BP: 09 1020 1068 0000 1102 0171 1621. Liczy się każda złotówka.

Maria  Sadowska wraz z zespołem zagra materiał z entuzjastycznie przyjętego albumu „Tribute to Komeda”. Klimat muzyczny całej płyty to jazzująca elektronika obfitująca w inspiracje zarówno tradycją, jak i nowoczesnymi nurtami, dostarczając słuchaczowi szereg emocji: od radości i dobrej zabawy po chwile zadumy i nostalgii… Nad płytą honorowy patronat objęła Zofia Komeda, która czynnie uczestniczyła w tworzeniu tego projektu.

Krążek okazał się wielkim sukcesem Marii, już w miesiąc od dnia premiery zyskał on status złotej płyty. Z materiałem „Tribute To Komeda” artystka wraz z zespołem zagrała ponad 200 koncertów w kraju i za granicą.

Maria Sadowska to utalentowana  wokalistka, aranżer, kompozytor, producent i lider w jednej osobie.. Ma na swoim koncie osiem albumów (z czego trzy wydane w Japonii) oraz wiele płyt, na których wystąpiła gościnnie.

Maria jest także autorką teledysków wielu znanych wykonawców m.in. Renaty Przemyk, Kasi Nosowskiej, Edyty Geppert, Marcina Rozynka, Krzysztofa Kiliańskiego czy Michała Bajora. Dowodem jej talentu są także trzy nominacje do YACHÓW.

Jako reżyser nakręciła też 4 teledyski do piosenek z własnej płyty: „Chcemy tylko tańczyć” „Tomaszów”,„Tylko tu i teraz”„Rewolucja”, które można było niejednokrotnie zobaczyć na antenie telewizji publicznych i komercyjnych.

W zeszłym roku ukazała się płyta „Kaczmarski & Jazz” – wyjątkowy, wspólny projekt stworzony przez Marię SadowskąAnnę Serafińską, Janusza Szroma oraz trio pianisty Pawła Tomaszewskiego. Dorobek Jacka Kaczmarskiego w  nowym obliczu ,w ambitnych, jazzowych i zaskakujących interpretacjach.

Bilety w cenie:
20 zł /przedsprzedaż/:

– Gdynia – Cafe Anioł ul.Kilińskiego 6,
– Sopot – Bookarnia ul.J.J.Haffnera 7/9,
– Sopot  – Retromaniak ul.Al.Niepodległości 771 (na tyłach kamienic),
– Gdańsk-Wrzeszcz – Fikcja – Księgarnia Café al. Grunwaldzka 99/101 (Antresola nad Restauracją Newska),

oraz 25 zł w dniu koncertu.