Koncert Jamiego Woona w 1500m2 odbędzie się już w najbliższą sobotę, 9 kwietnia. Na 6 dni przed wydaniem „najgorętszego albumu tej wiosny” wystąpi w Warszawie cudowne dziecko brytyjskiej sceny – Jamie Woon z 5 osobowym bandem.


Jamie Woon to brytyjski piosenkarz, autor tekstów i producent, o którym zrobiło się głośno całkiem niedawno, głównie za sprawą wydanego dla wytwórni Cadent Song singla “Night Air”. Styl muzyczny artysty to niezwykle zbalansowane połączenie R&B, Popu i Soulu wzbogacone o liczne sample… oraz dźwięki gitary i głęboki, a nawet wobblujący bas, największą jednak siłą Jamiego jest jego krystalicznie czysty wokal. Świat usłyszał o Jamiem po pierwszym niezależnym wydawnictwie artysty “Wayfaring Stranger” z 2007 roku, na którym oprócz oryginalnej wersji tytułowego numeru znalazły się dwa remixy w wykonaniu Buriala oraz Stitcha. Po ogromnym sukcesie „Night Air” zarowno w orginale, jak i remixie Ramadanmana na rynek wszedl wlasnie singiel „Lady Luck” z remixami Hudsona Mohawke’a i Royce Wooda Juniora a media zaczely porownywac artyste do Justina Timberlake’a.
Nagranie debiutanckiego albumu zatytułowanego “Mirrorwriting” zajęło artyście trzy lata! Na płycie znajdziemy 12 produkcji, które jak sam określa Woon są przepełnione melancholią i stworzone po to, by pozbawić ludzi lęku, a w zamian dać chwilę relaksu.
“Ta płyta jest dla mnie bardzo osobista i ma działanie terapeutyczne. Prywatnie jestem bardzo cichą osobą i nie lubię rozmawiać o sobie publicznie. Kiedy jednak ukończyłem swój projekt musiałem się zmierzyć ze swoimi słabościami. Aby odczytać kod zawarty w utworach należy tylko spojrzeć w lustro” – tłumaczy Jamie Woon.
W Warszawie Jamie wystapi z 5 osobowym bandem – kombinujac niesamowity głos z umiejetnosciami, samplowania i loopowania a la Dub FX czy Jamie Lidell. Płyta “Mirrorwriting”, która trafi na sklepowe półki 6 dni po warszawskim występie artysty, będzie niewąpliwie jednym z większych wydarzeń muzycznych tego roku. Afteparty po koncercie zagra manchesterski DJ XXXY, specjalista w dziedzinie brzmien futurestep i glitch, a towarzyszyc mu beda polscy wyjadacze – Kwazar i bshosa, ze wsparciem wokalnym polskiego cudownego dziecka głosu – SQbassa.

Universal Music Polska