Grupa Tape Five przygotowała trzeci album. Płytę wypełniły electro-swingowe kompozycje w stylu retro z dialogami klarnetu i trąbki, inspirowane twórczością Louisa Armstronga, Gene’a Krupy, Josephine Baker i Benny Goodmana oraz muzyką złotej ery filmu.

Trzeci album Tape Five “Tonight Josephine” to kolejna podróż do lat dwudziestych i trzydziestych ubiegłego wieku. Już sam tytuł albumu wskazuje, że punktem odniesienia jest tancerka i wokalistka Josephine Baker. Pierwszą połowę płyty wypełniły electro-swingowe utwory zaśpiewane przez takich wokalistów jak Brenda Boykin, Iain Mackenzie, Henrik Wagner czy Yuliet Topaz.

Druga część płyty utrzymana jest w bardziej współczesnej stylistyce breakbeatu, jazzu i chill-outu.

Tape Five to międzynarodowy projekt z korzeniami w niemieckim Essen, którego pomysłodawcą, liderem i mózgiem jest producent Martin Strathausen. Początki jej działalności sięgają 1999 roku. Martin Strathausen zaprasza do Tape Five muzyków z całego świata. Większość z nich związanych jest z Uniwersytetem Folkwang w Essen w Niemczech. Koncertowy skład Tape Five Five występuje w różnych konfiguracjach, jako 10-osobowy big band, jazzowy kwintet lub trio z DJ-em.

Premiera nowego albumu grupy zaplanowana jest na 15 kwietnia.

 

Onet.pl