Wrocławska formacja Mikromusic jest postrzegana jako jedna z najciekawszych polskich grup młodego pokolenia.

Transmisja koncertu na antenie Trójki odbyła się 27 lutego 2011 o godz. 20.05. Nagranie wideo z koncertu znajduje się po prawej stronie, w ramce. Twórczość dolnośląskiej grupy to bazująca na jazzie i trip hopie mieszanka wielu stylów. Wizytówką zespołu jest hipnotyzujący głos wokalistki Natalii Grosiak. W ich repertuarze odnajdziemy zarówno ciepłe, latynoskie kompozycje jaki i chłodne islandzkie klimaty. Formacja powstała w 2002 roku. Ma na koncie trzy płyty.

Na debiutanckim krążku “Mikromusic” pojawiło się kilku znanych artystów, miedzy innymi Leszek Możdżer. Album ukazał się pod patronatem radiowej „Trójki”, a promujący go singiel “Dobrze jest” długo utrzymywał się na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Pod koniec listopada 2008 został wydany drugi album “Sennik”. Tytuł płyty nawiązuje do przewijającego się w wielu kompozycjach motywu snu.
W październiku 2010 ukazał się trzeci, studyjny album zespołu – “Sova”. Artyści starali się na nim jak najwierniej oddać koncertową energię zespołu.

Zespół obok wokalistki tworzą:
Dawid Korbaczyński (gitara),
Robert Szydło (bas),
Adam Lepka (trąbka),
Łukasz Sobolak (perkusja),
Robert Jarmużek (fortepian).

 

Koncert można obejrzeć za pośrednictwem strony Trójki – Polskiego Radia.