„Semper Femina” Laury Marling to szósty album w karierze artystki. CD od piątku, tj. 10 marca znajduje się na sklepowych półkach. Płyta została nagrana w Los Angeles pod koniec 2015 roku, a za produkcję odpowiada Blake Mills (Alabama Shakes, Jim James). Płyta „Semper Femina” w większości powstała podczas trasy promującej album „Short Movie”.

Laura opowiada:

„Zaczęłam pisać „Semper Femina” tak, jakby mężczyzna pisał o kobiecie, a potem pomyślałam, że to nie mężczyzna, tylko ja. Nie potrzebuję udawać kogoś innego, żeby pokazać sposób, w jaki patrzę na kobiety, również na siebie.”

Niedawno Laura Marling zaangażowała się w kwestię pracy kobiet w studio nagraniowym. W dyskusjach zatytułowanych „Reversal of the Muse”, które pojawiły się w sieci w formie podcastów, udział wzięli: Haim, Karen Elson, Vanessa Parr, Dolly Parton, Shura i Emmylou Harris. Zaproszeni rozmawiali np. o tym, czy brak kobiet w otoczeniu studyjnym zmieniłby cokolwiek, w tym co powstaje w studio.

„Semper Femina” to szósty album Laury w ciągu 9 lat. To płyta, która pyta jak społeczeństwo odbiera seksualność i płeć, ale bez szukania konkretnych odpowiedzi. Zachowuje otwartość i wyraża własną drogę autorki do odkrywania siebie i swojego rozwoju jako artystki.