Kolejna edycja międzynarodowego święta promującego niezależne sklepy płytowe oraz całą kulturę winylową odbędzie się 22 i 23 kwietnia w wyjątkowych wnętrzach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Wydarzeniami towarzyszącymi Record Store Day Warsaw 2017 będą koncerty w sobotni oraz niedzielny wieczór w sali koncertowej Muzeum, wyposażonej w najwyższej światowej klasy nagłośnienie.

W sobotę, 22 kwietnia, zagrają tu przedstawiciele warszawskiego labelu, który od lat niestrudzenie propaguje czarne płyty 
w Polsce – U Know Me Records. Wystąpią, prezentując m.in. fragmenty swojej nadchodzącej płyty, Night Marks Electric Trio oraz duet Sotei, czyli Teilete i Sobura, których debiutancki album ujrzał światło dzienne w lutym. Przed nimi publiczność rozgrzeje Tubas Składowski.

Record Store Day Warsaw 2017 to największa oraz najbardziej atrakcyjna jak dotąd edycja tego wydarzenia w Polsce. Podczas dwudniowych obchodów RSD w Muzeum POLIN będzie można nie tylko kupić płytę winylową, ale również przesłuchać ją w strefie odsłuchowej, umyć przy pomocy myjki do płyt oraz zakupić akcesoria im dedykowane.

Poza tym na uczestników wydarzenia czeka wiele innych atrakcji takich jak koncerty, showcase’y, spotkania z ciekawymi gośćmi z kraju i zza granicy, projekcje filmowe, warsztaty didżejskie oraz wystawy. Zadbamy o najmłodszych – na terenie Muzeum będzie dostępna pełna atrakcji strefa dla dzieci.

W sobotę, 22 kwietnia, odbędzie się również huczne, oficjalne afterparty Record Store Day Warsaw w jednym z warszawskich klubów.

Program wieczoru 22 kwietnia:

19:30 – Tubas Składowski
20:15 – SOTEI
21:00 – Night Marks Electric Trio

Bilety w cenie 35 zł (rzędy L-W) i 45 zł (rzędy A-K), w przedsprzedaży na bilety.polin.pl i w kasach Muzeum oraz na www.going.pl.