27 i 28 stycznia Grohman Orchestra wystąpi w Filharmonii Łódzkiej ze swoim najnowszym projektem: Klasyka polskiej rozrywki.

Zainteresowanie piątkowym koncertem było tak duże, że zespół postanowił zagrać także w sobotę. Bilety na oba występy rozeszły się w mgnieniu oka, ale godzinę przed koncertami będzie można jeszcze kupić w kasie Filharmonii Łódzkiej dodatkowe wejściówki.

Grohman Orchestra

W karnawałowy weekend zabrzmią najsłynniejsze polskie hity w nowych aranżacjach Krzysztofa Herdzina. Mistrz zastosował w nich zapożyczenia z twórczości W.A. Mozarta, J.S Bacha, J. Straussa, A. Vivaldiego, a nawet Rolling Stones.

Podczas sobotniego występu nie zabraknie niespodzianek.

Tomasz Gołębiewski, lider Grohman Orchestra: Daliśmy się już poznać z tego, że zespół wychodzi z inicjatywami wprost do publiczności. Podczas sobotniego koncertu, postaramy się znów zaskoczyć naszych melomanów. Tylko dobra muzyka i tylko dobra zabawa.

Po raz pierwszy publiczność usłyszała przeboje Klasyki polskiej rozrywki pod koniec sierpnia podczas finału Geyer Music Factory na dziedzińcu Białej Fabryki.

www.youtube.com/watch?v=4gF1y3iWXVM

Utwory dla Orkiestry wybrali sami melomani w głosowaniu.

Są wśród nich hity; Kocham Cię kochanie moje (Maanam), Sen o Warszawie (Cz. Niemen), Nie dokazuj (M. Grechuta), Niech żyje bal (M. Rodowicz), Autobiografia (Perfect), Czerwony jak cegła (Dżem), Dmuchawce, latawce, wiatr (Urszula), Cała jesteś w skowronkach (Skaldowie).
Przed koncertami można będzie oglądać w Filharmonii Łódzkiej twórczość Mirosława Owczarka. Jest on autorem plakatów i rysunków dla Grohman Orchestry, zaprojektował również identyfikację wizualną projektu Klasyka polskiej rozrywki.

Klasyka polskiej rozrywki na płycie CD

Od kilku miesięcy muzycy przygotowują się do nagrania materiału na płytę. Nagranie odbędzie się na początku kwietnia w Studiu Muzycznym Polskiego Radia w Warszawie. Krążek ukaże się latem.

Grohman Orchestra to 13 osobowa orkiestra czerpiąca z tradycji rodziny Straussów i czasów cesarskiego Wiednia. Orkiestra przyjęła swoją nazwę od nazwiska łódzkiego fabrykanta, konesera sztuki, właściciela skrzypiec Stradivariusa z 1719 roku, Henryka Grohmana.

Wzorem mistrzów walca Orkiestrę prowadzi stojący skrzypek-dyrygent i jej założyciel Tomasz Gołębiewski, Koncertmistrz Filharmonii Łódzkiej, producent, menedżer kultury, organizator Festiwali Geyer Music Factory i Manu Summer Jazz Sundays.

Krzysztof Herdzin to najlepszy aranżer i producent w Polsce, orkiestrator muzyki do nagrodzonej Oscarem ścieżki dźwiękowej Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”. Zdobywca wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.