Dzisiaj poznaliśmy nominowanych do nagród Amerykańskiej Akademii Filmowej. Potocznie zwane Oscarami, uznawane są za najważniejsze wyróżnienie w świecie filmu.

Aż 14 nominacji zdobył “La La Land” z Emmą Stone i Ryanem Goslingiem.

“La La Land” to romantyczna komedia z dwójką najgorętszych młodych aktorów Hollywood – Emmą Stone i Ryanem Goslingiem. Reżyser obsypanego nagrodami “Whiplash” tym razem przedstawia muzyczną opowieść w znacznie lżejszym tonie. Na tle kolorowego i tętniącego życiem Los Angeles rozgrywa się romantyczna historia dwojga marzycieli – Sebastiana i Mii, którzy próbują zrealizować swoje sny o karierze w show-biznesie.

Mia jest początkującą aktorką, która w oczekiwaniu na szansę pracuje jako kelnerka. Sebastian to muzyk jazzowy, który zamiast nagrywać płyty, gra do kotleta w podrzędnej knajpce. Gdy drogi tych dwojga przetną się, połączy ich wspólne pragnienie, by zacząć wreszcie robić to co kochają. Miłość dodaje im sił, ale gdy kariery zaczynają się wreszcie układać, coraz mniej jest czasu i sił dla siebie nawzajem. Czy uda im się ocalić uczucie, nie rezygnując z marzeń?

www.youtu.be/GTWqwSNQCcg

“La La Land” powalczy o Oscara w kategoriach: najlepszy film, reżyseria, aktor pierwszoplanowy (Ryan Gosling), aktorka pierwszoplanowa (Emma Stone), scenariusz oryginalny, zdjęcia, scenografia, kostiumy, utwór muzyczny – tutaj aż dwie propozycję, za “Audition” i “City of Stars”, muzyka filmowa, montaż dźwięku, dźwięk.

www.youtu.be/SXsqYs1l_IY

Jeśli chodzi o najważniejszą dla nas kategorię, tj. utwór muzyczny, nominowany jest również Justin Timberlake za “Can’t Stop the Feeling” z filmu “Trolle”.

Szkoda nam muzyki z filmu “Ukryte działania” (“Hidden Figures”), która nie została nominowana. Gwoli przypomnienia odpowiedzialni za nią byli: Hans Zimmer, Pharrell Williams oraz Benjamin Wallfisch. Główne role w filmie zagrały: Taraji P. Henson (znana, m.in. z serialu “Empire”), Octavia Spencer (“Służące” / nominowana w tegorocznych Oscarach w kategorii: aktorka drugoplanowa) oraz Janelle Monáe.

Poniżej nominowani w kategoriach utwór muzyczny oraz muzyka:

Oscary 2017: utwór muzyczny – “La La Land” – “Audition” // “La La Land” – “City of Stars” // “Vaiana: Skarb oceanu” – “How Far I’ll Go” // “Jim: The James Foley Story” – “The Empty Chair” // “Tolle” – “Can’t Stop the Feeling”

Oscary 2017: muzyka filmowa – “Jackie” // “La La Land” // “Lion. Droga do domu” // “Moonlight” // “Pasażerowie”