Iwona Skv otwiera się na nowe i zaprasza w podróż po brzmieniach zupełnie nowego muzycznego rozdziału w jej karierze. Debiutancki album zatytułowany “1986” już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.

Iwona Skwarek, czyli połowa duetu Rebeka oraz członkini damskiego kwartetu Shyness! właśnie zaprezentowała nam swój debiutancki album zatytułowany “1986”. Płyta ta to w 100 procentach autorski projekt poznańskiej artystki, na którym główną rolę odegra wielowymiarowa autentyczność sięgająca od procesu tworzenia po szczere, osobiste historie zamknięte w tekstach piosenek. Na płycie zostanie również uchwycony moment odnajdywania się artystki w dzisiejszym świecie.

Debiutancki krążek Iwony Skv zapowiadały nam single: “Haiku” — energetyczny numer, w którym artystka eksperymentowała z przeróżnymi odsłonami współczesnej elektroniki, “Chwila” — dusząca swoim instrumentalem i podrywająca nas do tańca w akompaniamencie zgrabnie przedstawionych metafor, “Antropocen”, na którym pojawiła się jedyna albumowa gościni – Kacha z Coals, a także najnowszy kawałek “Dziewczyny”, będący laurką dla najbliższych przyjaciółek wokalistki, które wsparły ją w tej muzycznej drodze.


Iwona Skv — posiadaczka niesamowitego głosu, piosenko-pisarskiego zmysłu, dla której autorskie teksty i produkcja muzyczna są fundamentalnymi elementami bycia artystką. Iwona muzyką zajmuje się od zawsze, mieszka i komponuje w Poznaniu. Ukończyła Szkołę Muzyczną I stopnia w klasie skrzypiec. Obecnie jej ulubionymi instrumentami są syntezatory analogowe. Jest absolwentką kulturoznawstwa na UAM, okazjonalnie DJ-ką, tworzy także muzykę do spektakli teatralnych.

Zagrała w różnych projektach prawie 500 koncertów w Polsce i poza jej granicami, m.in. na najważniejszych festiwalach muzycznych w Europie. W 2019 roku utworem Pocałunek Rebeki po raz pierwszy otwarcie zaangażowała się w sprawy społeczności LGBT+, dokonując przy tym coming outu.