Na powrót Palomy Faith do Polski musieliśmy trochę poczekać. Po znakomitym występie w ramach Orange Warsaw Festival 2015, artystka wróciła do Warszawy gdzie wystąpiła na samodzielnym koncercie w klubie Stodoła.

Faith jest aktualnie w trasie z albumem “The Glorification of Sadness”, który swoją premierę miał w lutym 2024 roku. Nowe wydawnictwo od Palomy to album żywy dźwiękowo, niosący wiodące przesłanie o wzmocnieniu pozycji kobiet i znaczeniu autentycznego życia. I taki był właśnie koncert.

Myślałem, że zacznie się leniwie aby wprowadzić publiczność w świat brytyjskiej wokalistki – myliłem się. Już pierwsze utwory pokazały, że świat Palomy to nieustanna impreza. Na jeden z największych hitów z najnowszego albumu, tj. „How You Leave A Man”, który wyprodukowany został przez wielokrotnie nagradzanego producenta i kompozytora Martina Wave’a, a napisany wspólnie z JKashem, Andrew Wellsem, Ellie Kingiem i Charliem Puthem, nie musieliśmy długo czekać. Cały koncert skoncentrowany był na najnowszym albumie, gdzie przerywnikami były kompozycję z wcześniejszych albumów. Nie mogło zabraknąć “Crybaby” czy mojego ukochanego “Can’t Reply on You”. Faith przypomniała również utwory, które nagrywała wspólnie z Sigmą i Sigalem. Wisienką na torcie było wspólne wykonanie “Only Love Can Hurt Like This”.

Paloma Faith od czasu rozwodu nabrała skrzydeł. Jest pewniejsza siebie co doskonale można było zaobserwować podczas koncertu. Czekamy na jej powrót, i mamy nadzieję, że nie będziemy musieli czekać kolejne 9 lat.