Dziś Lenny Kravitz wydaje swój długo oczekiwany nowy album “Blue Electric Light” nakładem Roxie Records/BMG. Napisany i nagrany przez Kravitza w jego studiu na Bahamach, “Blue Electric Light” jest dwunastym albumem rockowej ikony i jego pierwszym longplay’em od pięciu lat.

“Paralyzed”, najnowszy singiel z “Blue Electric Light”, pojawił się w ostatni poniedziałek, 20 maja, wraz z informacją o rezydencji Kravitza “Blue Electric Light” w Las Vegas, która rozpocznie się w październiku 2024 roku.


Ponadczasowy. Eksplodujący. Romantyczny. Inspirujący. Jak inaczej można opisać “Blue Electric Light”? Projekt jest pełen namiętnych utworów, które podkreślają mistrzostwo Kravitza w głębokim soulu, rock ‘n’ rollu i stanowi najnowszy wkład człowieka, którego muzyka — nie wspominając o jego unikalnym stylu — nadal inspiruje miliony na całym świecie.

Utwór „Paralyzed” wyróżnia się na tle dotychczasowych singli z albumu przede wszystkim swoim pełnym miłosnego uniesienia groovem, z elementami psychodelii i ciężkich, bluesowych elementów. Przenikliwe wokale Kravitza przebijają się przez zniekształcone riffy gitarowe i zamglone syntezatory, osiągając pełen emocji finałowy apel: „Kochanie, bez twojej miłości jestem sparaliżowany!”.

„Paralyzed” ukazał się po singlach „TK421″ i „Human”. Energetyczny, funkowy i pełen seksapilu, „TK421″ od razu zrobił wrażenie, zdobywając uznanie m.in. takich mediów jak Billboard, Rolling Stone i People. Kolejny singiel „Human” to „absolutnie zaraźliwy” hymn (Forbes), „wypełniony gęstym groovem rozbrzmiewającej perkusji, dzwonków i wzniosłego refrenu” (USA Today). Obejrzyj występ Kravitza z utworem „Human” w programie The Tonight Show Starring Jimmy Fallon.


Ten longplay pokazuje Kravitza jako pisarza, producenta i multiinstrumentalisty. Napisał i zagrał większość instrumentów sam, przy wsparciu długoletniego gitarzysty Craiga Rossa. Stworzył 12 utworów, które odzwierciedlają jego dziedzictwo jako przełomowego artysty gatunkowego, a jednocześnie są mocno osadzone w energii XXI wieku i dalej.


Przed wydaniem „Blue Electric Light” ogłoszono, że Kravitz będzie główną gwiazdą UEFA Champions League Final Kick Off Show prezentowanego przez Pepsi 1 czerwca na stadionie Wembley w Londynie, jednocząc fanów piłki nożnej i muzyki na całym świecie.

Dodatkowo, w poniedziałek, 20 maja, Kravitz ogłosił specjalną serię koncertów w Las Vegas w Dolby Live w Park MGM. Rezydencja „Blue Electric Light” w Las Vegas odbędzie się 18-19, 23, 25 i 26 października.

Niedawno Kravitz został uhonorowany w Hollywood Walk of Fame, otrzymał nagrodę „Music Icon Award” na People’s Choice Awards 2024 i został wyróżniony przez CFDA nagrodą „Fashion Icon Award” za swoją rolę nie tylko jako jednego z najbardziej szanowanych muzyków rockowych, ale także jako ważnej ikony mody. Jako nieustający kreatywny duch—muzyk, pisarz, producent, aktor, autor, projektant—Lenny Kravitz nadal prezentuje swoją globalną, dynamiczną obecność w muzyce, sztuce i kulturze. Wkrótce Kravitz dostarczy „Blue Electric Light” bezpośrednio fanom podczas światowej trasy koncertowej, która rozpocznie się w Hamburgu, w Niemczech, 23 czerwca.

Miesiąc później pojawi się w Polsce! Zagra na dwóch koncertach: w Krakowie (21 lipca) oraz Łodzi (23 lipca).