Luiza Kalita wychodzi z ważnym przekazem. Na swojej debiutanckiej EPce “OdNowa” chce powiedzieć, że psychoterapia to nic wstydliwego i warto o niej mówić. Sam tytuł symbolizuje nowy muzyczny początek jak i wewnętrzny proces odnowy, jaki przeszła artystka podczas swojej terapii i pracy nad sobą.

“OdNowa” to spis osobistych, bardzo intymnych historii o głęboko skrywanych emocjach. Za pośrednictwem albumu wokalistka postanowiła rozliczyć się ze swoją przeszłością i chociaż już wcześniej dała się poznać słuchaczkom oraz słuchaczom poprzez utwory, teraz rozpoczyna nowy etap muzycznej drogi.

Jako świadoma, pewna siebie kobieta, artystka połączyła electropop z odważnymi, bezkompromisowymi tekstami, niosącymi niezwykle istotny przekaz. Koncept minialbumu został dokładnie przemyślany od początku do końca, a każdy z utworów to nowa strona w pamiętniku, wypełniona wspomnieniami, zarówno tymi gorzkimi, jak i słodkimi. 
O samem EPce Luiza mówi:

EP „OdNowa” to nie tylko muzyczna podróż, ale również introspekcja i odnowa osobista. Tytuł składający się ze słowa „OdNowa” podkreśla zarówno nowy etap w moim życiu muzycznym, jak i wewnętrzny proces duchowy, który przeżyłam przez ostatnie trzy lata psychoterapii. W siedmiu utworach dzielę się swoimi doświadczeniami ukazując swoją autentyczną siłę, determinację i motywację w dążeniu do celu.


Luiza Kalita to 25-letnia wokalistka z Wrocławia, która odważnie eksperymentuje z szeroko rozumianą muzyką elektroniczną – electropop. Artystka zadebiutowała utworem “Czekam” w 2021 roku, do którego wydała również teledysk. Niedługo potem zaprezentowała kolejne single: “Stres”, “WIXA”, “Weseli Smutni Ludzie” oraz “Bądź dla mnie”. Jej szczerość, bezkompromisowość, a także chęć propagowania psychoterapii wśród innych osób sprawia, że nie boi się już wyzwań i w końcu ma siłę spełniać marzenia małej Luizy.