Billie Eilish, kilka dni po niezapowiedzianym występie na festiwalu Coachella, ujawniła tracklistę nadchodzącego albumu „HIT ME HARD & SOFT”. Premiera wydawnictwa jest zaplanowana na 17 maja. Podobnie jak w przypadku dwóch poprzednich albumów, w trackliście nie znaleźli się goście.

W wywiadzie z Zane Lowe dla Apple Music, Billie opowiedziała o „Chihiro”. Piosenka została nazwana na cześć głównej bohaterki ukochanego filmu Eilish, „Spirited Away: W krainie bogów”. 

Artystka powiedziała także:

– Za każdym razem, gdy wydajesz nowy album, to trochę tak, jakby wyciekły twoje nagie zdjęcia. Mam tak szczególnie z tym albumem. Razem z Finneasem zaczęliśmy puszczać materiał kilku osobom. Powiedzieliśmy im wówczas, że nagraliśmy tę płytę trochę tak, jakby ktoś powiedział nam: „zróbcie taki album, którego nikt nie usłyszy. Nie musicie martwić się o niczyje uszy, opinie, o cokolwiek. Wyobraźcie sobie, że macie w kontrakcie nagranie takiego albumu, którego nikt nie usłyszy”. I w gruncie rzeczy zrobiliśmy właśnie taki album. Napisaliśmy i nagraliśmy go bez myślenia o innych ludziach.

Album jest następcą „WHEN WE ALL FALL ASLEEP, WHERE DO WE GO?” z 2019 i „Happier Than Ever” z 2021. Oba wydawnictwa okupowały szczyt Billboard 200 kolejno przez trzy tygodnie.

Tracklista: 1. Skinny // 2. Lunch // 3. Chihiro // 4. Birds of a Feather // 5. Wildflower // 6. The Greatest // 7. L’Amour De Ma Vie // 8. The Diner // 9. Bittersuite // 10. Blue