Jeden z najbardziej kultowych polskich albumów, który sprzedał się w ponad milionowym nakładzie – “Kayah & Bregović”, ukaże się w nowej wersji z okazji 25-tej rocznicy premiery. Mimo upływu lat utwory z tej płyty wciąż są aktualne i podbijają serca kolejnych pokoleń. Do tej muzyki bawią się wszyscy: dzieci, młodzież i dorośli. 

Zamów specjalną edycję albumu „Kayah & Bregović (25th Anniversary Edition)”

Wydawnictwo na 2-óch winylach w kolorze złotym, oraz 2-óch płytach CD ukaże się już 30 sierpnia. Obie edycje z odświeżoną okładką-obwolutą z wizerunkiem dwojga artystów. Na dodatkowym krążku znajdują się wersje live, które zarejestrowane zostały podczas legendarnego już koncertu z warszawskiego Toru Wyścigów Konnych Służewiec z września 1999 roku, w którym uczestniczyło ponad 50 tysięcy osób.

„Kayah & Bregović” jeszcze w dniu swojej oryginalnej premiery 12 kwietnia 1999 roku otrzymał status Złotej Płyty. Muzycznie zawiera połączenie ówczesnego popu i folkloru bałkańskiego z rodzimą tradycją ludową. Dodatkowo można na nim znaleźć muzykę góralską, cygańską, śpiewy biesiadne, a nawet echa kolędy „Bóg się rodzi”. Te połączenia oraz temperament obojga artystów sprawiły, że album zyskał sobie olbrzymią rzeszę fanów, która wciąż rośnie. 

Kayah napisała słowa do wszystkich piosenek i je zaśpiewała. Z kolei Goran Bregović jest autorem muzyki i producentem całego materiału. Na płycie znajduje się kilka utworów znanych z filmowych płyt Bregovicia, takich jak: „Underground”, „Arizona Dream”, „Królowa Margot” i „Czas Cyganów”. Udziela się tu jego słynna cygańska orkiestra weselno-pogrzebowa. Z polskich muzyków pojawił się pięcioosobowy góralski zespół wokalny z Zakopanego – z którego części powstała grupa Zakopower. Album ten ukazał się w wielu krajach europejskich: Włoszech, Hiszpanii, Francji, Turcji, Grecji, Czechach, Słowenii oraz Chorwacji.