Line-up gdańskiego festiwalu indoorowego Inside Seaside, poszerza się o kolejnych artystów. Do ogłoszonych już IDLES oraz RY X dołącza duet Black Pumas – reprezentanci psychodelicznego soulu z Austin w Teksasie, siedmiokrotnie nominowani do Nagrody Grammy i doceniani zarówno przez muzyczną prasę, jak i fanów. 


Zespół tworzą Adrian Quesada oraz Eric Burton. Ich drogi połączyły się w 2018 roku i od tego czasu występują jako Black Pumas – a nawiązanie do nazwy organizacji, która w latach 60. i 70. XX wieku walczyła o prawa czarnej mniejszości w USA, nie jest przypadkiem. 

Swoim brzmieniem teksańskie Czarne Pantery nawiązują do tego okresu, mocno zakorzeniając się w soulu i R&B, mieszając je z odrobiną psychodelii i rocka. Ich debiutancki album ujrzał światło dzienne w 2019, i jeszcze w tym samym roku otrzymał nominację do Nagród Grammy w kategorii Best New Artist. Za tą pojawiły się kolejne, a łącznie było ich siedem, w tym tegoroczna dla najlepszego występu rockowego. Zespół ma na swoim koncie dwa studyjne krążki – wspomniany debiut “Black Pumas” oraz wydany w październiku 2023 “Chronicles of a Diamond”

Występ Black Pumas na Inside Seaside to ukłon w stronę wszystkich miłośników muzyki łączącej alternatywne R&B z rockiem i emocjonalnością ukrytą w wokalu i tekstach. Duet dołącza do dwóch poprzednio już ogłoszonych gwiazd gdańskiego festiwalu, brytyjskiego zespołu IDLES oraz australijskiego wokalisty i producenta, RY X. 


Druga edycja festiwalu odbędzie się 9-10 listopada w halach AmberExpo w Gdańsku, pod których dachem będzie można uczestniczyć w koncertach i licznych wydarzeniach towarzyszących. W 2023 to dwudniowe święto muzyki z udziałem zagranicznych i polskich artystów okazało się ogromnym sukcesem frekwencyjnym i artystycznym – na festiwalu bawiło się ponad 12 tysięcy osób , wypełniając lukę wydarzeń muzycznych organizowanych jesienią. W ciągu doby wyprzedały się bilety w puli Early Birds na tegoroczną edycję! 

Obecnie w sprzedaży dostępne są bilety:

  • 449 PLN / 399 PLN* Regular Tickets – od 1 marca do 31 sierpnia 
  • 499 PLN / 449 PLN* Final Call Tickets – od 1 września do festiwalu

* bilety dla Patronek i Patronów Radia 357

Bilety kupicie tutaj.

UWAGA! Karnet na Inside Seaside ze zniżką dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca

Podobnie jak w poprzednim roku, posiadacze i posiadaczki Gdańskiej Karty Mieszkańca mogą skorzystać ze specjalnej zniżki 10% na bilety na Inside Seaside. Szczegóły dostępne są po zalogowaniu się na konto w systemie Gdańskiej Karty Mieszkańca: https://jestemzgdanska.pl/n-partnerzy.qbpage

Inside Seaside odbędzie się w specjalnie zaadaptowanych salach AmberExpo, w których w komfortowych warunkach podczas dwóch dni, na trzech scenach wystąpi czołówka polskiej i światowej sceny elektronicznej, rockowej i jazzowej. To nie tylko muzyka, ale także spotkania, kino, strefy tematyczne, food hall, sztuka i liczne aktywności towarzyszące.

Festiwal organizuje Agencja Live, o wieloletnim doświadczeniu w produkcji dużych eventów kulturalnych takich jak Żywiec Męskie Granie, ale też T-Mobile Electronic Beats, Sea You Music Showcase, Mata Tour, SBM FFestiwal, Fryderyki, Zalewski MTV Unplugged czy Wodecki Twist.

Inside Seaside współtworzy ekipa Radia 357, najchętniej wybieranego radia internetowego w Polsce, finansowanego przez Słuchaczy. Zachęcamy do słuchania audycji poświęconych Inside Seaside, uczestnictwa w konkursach, a przede wszystkim do spotkań z dziennikarkami i dziennikarzami – w trakcie festiwalu poprowadzą m.in. rozmowy z artystami, audycje muzyczne, filmowe i kulinarne, a także silent disco.

Miasto Gdańsk jest w stanie pomieścić w sobie wiele kultur, tradycji, historii i połączyć je w nową jakość. Tu, w Mieście Wolności, na styku europejskich szlaków, od lat kwitnie niezwykła scena artystyczna. To nowoczesna i otwarta metropolia, o niezwykłym potencjale, która muzykę na światowym poziomie ma w swoim DNA.