RAYE, od dawna znana jako jeden z największych talentów brytyjskiej sceny muzycznej. W lutym 2023 roku wydała swój długo wyczekiwany album “My 21st Century Blues”. Wydawnictwo to zbiór osobistych, poruszających utworów – stworzonych przez RAYE dla RAYE, ale również dla wszystkich, którzy zmagali i zmagają się z przeciwnościami losu. Kilka miesięcy temu artystka opublikowała album w wersji live. Więcej o nim przeczytaj, tutaj.


Album zawiera światowy hit RAYE – “Escapism (feat. 070 Shake)” – singiel numer 1 w UK. To bezkompromisowa opowieść o radzeniu sobie ze złamanym sercem za pomocą narkotyków, seksu i alkoholu. Singiel pokrył się złotem w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Australii, Finlandii, Danii i Nowej Zelandii. Znalazł się w Top 5 w całej Europie i wspina się na US Billboard Hot 100, obok wcześniej wydanych utworów, takich jak “Black Mascara”, “Hard Out Here” i “The Thrill Is Gone”.

Raye dostała statuetki w kategoriach najlepszy brytyjski album roku – za wspomniany album “My 21st Century Blues”, piosenka roku – za “Escapism”, brytyjski artysta/artystka roku, najlepszy artysta/artystka R&B, najlepszy nowy artysta/artystka, najlepszy autor/autorka piosenek. Jest ona pierwszą kobietą w historii BRIT Awards, która wygrała w tej ostatniej kategorii. Z pośród wszystkich nominacji, przegrała w jednej – najlepszy artysta/artystka pop, gdzie nagrodę otrzymała Dua Lipa.

Występy:

Wygrani: