RAYE, od dawna znana jako jeden z największych talentów brytyjskiej sceny muzycznej, w październiku wydała swój długo wyczekiwany album “My 21st Century Blues”. Wydawnictwo to zbiór osobistych, poruszających utworów – stworzonych przez RAYE dla RAYE, ale również dla wszystkich, którzy zmagali i zmagają się z przeciwnościami losu.

Dzisiaj dostajemy zupełnie nową wersję albumu. Artystka jakiś czas temu wystąpiła w Royal Albert Hall w towarzystwie zespołu oraz Heritage Orchestra. Koncert został zarejestrowany i wydany. “My 21st Century Symphony. (Live at the Royal Albert Hall)” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych.


Album oryginalny jak i live, zawiera światowy hit RAYE – “Escapism (feat. 070 Shake)” – singiel numer 1 w UK. To bezkompromisowa opowieść o radzeniu sobie ze złamanym sercem za pomocą narkotyków, seksu i alkoholu. Singiel pokrył się złotem w Wielkiej Brytanii, Szwecji, Norwegii, Australii, Finlandii, Danii i Nowej Zelandii. Znalazł się w Top 5 w całej Europie i wspina się na US Billboard Hot 100, obok wcześniej wydanych utworów, takich jak “Black Mascara”, “Hard Out Here” i “The Thrill Is Gone”.

Przypominamy, że Raye już 24 listopada wystąpi w warszawskiej Progresji!