Weezdob Collective to zespół jazzowy, który rozpoczął swoją działalność w 2014 roku w Poznaniu. Od tego czasu jest aktywny na polskiej scenie jazzowej, a w swoim dorobku ma już kilka nagranych płyt. Zespół składa się z pięciu muzycznych indywidualności, a jego cechą szczególną jest unikalne połączenie harmonijki i saksofonu. Weezdob Collective zdobył liczne nagrody na konkursach zarówno w kraju, jak i za granicą, m.in. Grand Prix Jazzu nad Odrą i Grand Prix Bielskiej Zadymki Jazzowej. Indywidualizm i umiejętności improwizacyjne każdego z wykonawców owocują zawsze wyjątkowymi i dynamicznymi koncertami.

Zespół czerpie inspiracje z różnorodnych gatunków, oferując słuchaczowi eklektyczne doświadczenie muzyczne oraz prezentując swoją twórczość ze świeżą perspektywą. Szeroka gama instrumentów akustycznych oraz syntezatorów tworzy dynamiczny i innowacyjny muzyczny pejzaż. Zespół wykracza poza ramy gatunkowe, pozostając przy tym wiernym swoim muzycznym korzeniom.

Jego najnowszy singiel „Neon City” to niezwykle oryginalna kompozycja, łącząca jazz z elektroniką. Skład grupy: Kacper Smoliński – harmonijka, Kuba Marciniak – saksofon, Piotr Scholz – gitara, Damian Kostka – gitara basowa, Adam Zagórski – perkusja.