We wtorek, 30 stycznia, poznamy pełny lineup tegorocznej edycji festiwalu We Out Here. Dotychczas organizatorzy ogłosili jedynie część wykonawców, którzy w dniach 15-18 sierpnia pojawią się w malowniczej lokalizacji Wimborne St Giles w Wielkiej Brytanii.

Wśród już ogłoszonych artystów znajdują się prawdziwe legendy światowej sceny muzycznej, m.in. Ebo Taylor, pionier highlife i afrobeatu z Ghany, Asha Puthli, jedna z najbardziej rozpoznawalnych wokalistek indyjskich, czy Ron Trent, ikona muzyki house, który wystąpi na scenie głównej z pełnym zespołem, a także zagra DJ set późną nocą.

Z ogromnym entuzjazmem przyjęto ponowne zaproszenie Briana Jacksona, czyli połowę legendarnego duetu Gil Scott-Heron i Brian Jackson, którego ubiegłoroczny występ był jednym najmocniejszych punktów festiwalu. Ponownie na scenie pojawią się również Matthew Halsall i Cassie Kinoshi z projektem „seed.”.

Na scenach We Out Here pojawi się także tajemniczy, zamaskowany raper CASISDEAD (znany także jako Cas lub Castro Saint), który powrócił w tym roku z imponującym albumem „Famous Last Words”, oraz Floating Points, alias Sam Shepherd, londyński muzyk i kompozytor, który pojawi się na festiwalu z nowym programem na żywo.

Wspomniani artyści to tylko część z pełnego zestawienia, które zostanie ujawnione w najbliższy wtorek.

Zobacz dotychczas ogłoszonych artystów:

Festiwalowa playlista

Organizatorzy festiwalu We Out Here przygotowali specjalną playlistę na Spotify, aby zaprezentować artystów, którzy wystąpią w tym roku. Zachęcamy do sprawdzenia!


Bilety / Więcej informacji

Bilety na We Out Here 2024 można kupić na stronie festiwalu. Znajdziesz tam także szczegółowe informacje dotyczące tego wydarzenia.

JazzSoul.pl X We Out Here Festival

Jesteśmy medialnym partnerem festiwalu We Out Here – począwszy od pierwszej edycji w 2019 roku relacjonowaliśmy dla Was wszystkie edycje. Tak będzie i w tym roku! Obserwujcie nas, aby być na bieżąco z wszystkim informacjami na temat tegorocznej edycji festiwalu.

The Comet Is Coming. We Out Here 2022. Fot. Mariusz Jakubus

We Out Here to wielokrotnie nagradzany brytyjski festiwal łączący muzyczne kropki między jazzem, soulem, hip-hopem, housem, techno, dubem, afro i elektroniką. We Out Here gwarantuje inspirującą, eklektyczną muzyczną podróż, rozciągającą się poprzez rozmaite gatunki i style – od spirytualnego jazzu do żywych bębnów i basów, od bossa novy do brytyjskiego funku, od ambientu po jungle. 

Pod artystycznym kierownictwem Gillesa Petersona, znanego z BBC Radio 6, festiwal staje się platformą dla pionierów różnych gatunków muzycznych oraz najlepszych wschodzących talentów z zakresu soulu, hip hopu, house, afro, elektroniki, jazzu i innych. Wśród dotychczasowych gości festiwalu znaleźli się tacy artyści jak Thundercat, Pharoah Sanders, Ezra Collective, Nia Archives, Nubya Garcia, Masters at Work, Bonobo, Theo Parrish, Josey Rebelle i wielu innych.

Piąta edycja We Out Here Festival odbędzie się w dniach 15–18 sierpnia 2024 r. na malowniczym terenie Wimborne St Giles w Dorset.