José James był jedną z najbardziej kreatywnych i interesujących gwiazd R&B i jazzu ostatniej dekady, a w jego dyskografii było wystarczająco dużo zwrotów akcji, że unikał łatwych klasyfikacji.

Wydaje się, że niezwykłe muzyczne zwroty Jamesa będą kontynuowane na jego nadchodzącym albumie „1978”, będącym hołdem dla legendarnej twórczości produkcyjnej takich legend, jak Quincy Jones i Leon Ware. A główny singiel to kawałek gładkiej tanecznej chwały, który powinien spotkać się z mile widzianym przyjęciem zarówno ze strony klasycznych soulheadów, jak i młodszej publiczności. „Saturday Night (Need You Now)” ma przyjazny klubowy klimat „Rock With You” Michaela Jacksona, ale ze znajomym barytonem Jamesa, który nadaje mu bardziej muskularny klimat, który sprawdza się wyjątkowo dobrze.

„Składanie hołdu Billowi Withersowi zainspirowało mnie” – wyjaśnia James. „Śpiewanie jego hitów z lat 70. i 80., takich jak „Lovely Day” i „Just the Two of Us”, sprawiło, że zapragnąłem sięgnąć głębiej i spróbować napisać piosenkę, która mogłaby sprawić ludziom radość”.

Wraz ze współpracownikami Kavehem Rastegarem (Tiana Major9) i Talią Billig José James tworzy świetny wstęp, który wskazuje kierunek długo oczekiwanego nowego albumu.