Singiel „Rockin Around The Christmas Tree” Brendy Lee, członkini Rock and Roll and Country Music Hall of Fame, drugi tydzień z rzędu znalazł się na szczycie zestawienia Billboard Hot 100. Przed tygodniem wydana 65 lat temu piosenka przeszła do historii, stając się trzecim numerem 1 w karierze Lee i pierwszym od 1960 r. Tym razem dobra wiadomość o utrzymaniu prowadzenia w zestawieniu zbiega się z jej urodzinami.

– Drugi tydzień na 1. miejscu. To takie surrealistyczne – powiedziała Lee. – Świętuję tę informację z moimi fanami i wszystkimi, którzy wspierali mnie przez lata. Bardzo chciałabym świętować także z Johnnym Marksem, który napisał tę piosenkę i z jej producentem Owenem Bradleyem. Ten utwór naprawdę przetrwał próbę czasu i jestem ogromnie wdzięczna, że stał się moim znakiem rozpoznawczym – dodała.

W związku z przypadającą na ten rok 65. rocznicą wydania „Rockin’ Around The Christmas Tree” Brenda Lee zdecydowała się nagrać klip do tej piosenki, zapraszając do niego Tanyę Tucker i Trishę Yearwood. Artystka wydała również nową EPkę „A Rockin’ Christmas with Brenda Lee”, na której obok nowej, przygotowanej przez Filousa wersji „Rockin Around The Christmas Tree” znalazły się inne świąteczne piosenki – „Santa Claus Is Coming To Town”, „Jingle Bell Rock” i „A Marshmallow World”.


Jeszcze przed 12. urodzinami Brenda Lee podpisała kontrakt z legendarną wytwórnią Decca Records. Artystka nagrała przełomowe hity „Sweet Nothin’s”, „All Alone Am I”, „Break It To Me Gently” i „I’m Sorry”. Choć odniosła sukces w wielu gatunkach, w tym w rockabilly, popie i rocku, Lee znalazła swój dom w muzyce country. Artystka nie tylko sprzedała ponad 100 mln płyt na całym świecie, ale na przestrzeni lat zdobyła też status jednej z najbardziej szanowanych artystek na świecie. 

The Beatles otwierali jej koncerty, stając się przyjaciółmi piękności z Atlanty, Lee i Elvis Presley debiutowali tej samej nocy w legendarnej audycji „Grand Ole Opry”. W latach 1960-1962 gwiazda miała dziewięć hitów w czołowej dziesiątce Billboard Hot 100, ustanawiając rekord dla solowej artystki, który utrzymał się przez ponad dwie dekady. 

Wokalistka wylansowała takie przeboje country jak „Sunday Sunrise” czy „Big Four Posted Bed”, czy wielki przebój lat 80. – nagrane wspólnie z George’em Jonesem „I Love Her So”. Lee była pierwszą kobietą wprowadzoną do Rock and Roll i Country Music Hall of Fames i jest laureatką nagrody Grammy za całokształt twórczości. Jej przebój „Rockin’ Around The Christmas Tree” uzyskał w stanach status pięciokrotnej platyny.