Twórcy „Fortnite” zapowiedzieli nadchodzącą współpracę z The Weeknd. Artysta będzie gwiazdą nowego trybu gry zatytułowanego „Festival”, który ruszy 9 grudnia i będzie zawierał specjalne stroje oraz inne ciekawostki dla graczy. Nowy tryb pozwoli zawodnikom wziąć udział w rytmicznej minigrze w „Fortnite”, w której dzięki za awans na kolejne poziomy będą otrzymywać darmowe elementy wyposażenia. 

„Fortnite Festival” przyniesie nowy system awansu, który będzie niezależny od „Battle Royale” i innych trybów gry. Punkty doświadczenia zdobywane za ukończenie zadań w trybie festiwalowym, nie będą zaliczane do karnetu bojowego, który jest częścią podstawowej gry. Zamiast tego, będą się zaliczać do karnetu festiwalowego, podobnie jak miało to miejsce w poprzednich minigrach w „Fortnite”, które były owocem współpracy z twórcami „Gwiezdnych Wojen” i innych franczyz. 

Karnet festiwalowy umożliwi graczom zakup dostępu do nagród Premium, zapewniając podwójną liczbę przedmiotów, w tym ekskluzywną skórkę The Weeknd „After Hours”.

Przedmioty dostępne w ramach „Fortnite Festival” będą zawierać Aury – nowy rodzaj dodatków, z których będzie można korzystać wyłącznie w tym trybie, a także klasyczne przedmioty, m.in. emoji i skórki, które będą dostępne także w innych trybach. 


Dodatkowe informacje na temat „Fortnite Festival” znajdziecie tutaj. Wydarzenie z udziałem The Weeknd kończy intensywny tydzień w „Fortnite”, który obejmował wprowadzenie wielu nowości, jak choćby trybu LEGO (7 grudnia) czy „Rocket Racing” (8 grudnia).