Jacob Collier opublikował utwór „Witness Me”, nagrany z udziałem kanadyjskiego wokalisty i autora tekstów Shawna Mendesa, brytyjskiego artysty rapowego Stormzy’ego i 19-krotnego zdobywcy Grammy – legendy gospel – Kirka Franklina

Singiel „Witness Me” to kolejna muzyczna zapowiedź nadchodzącego albumu Colliera – „Djesse Vol. 4″. Będzie to czwarta i ostatnia odsłona unikalnej, epickiej, autorskiej i samodzielnie wyprodukowanej serii albumów pod wspólnym tytułem „Djesse”. Album ten ukaże się w Polsce 1 marca 2024 roku, nakładem Hajanga / Decca / Interscope, w wersji CD, LP oraz w formatach cyfrowych.


„Witness Me” to porywający hymn inspirowany stylem gospel, zderzenie czterech różnych światów muzycznych, a wszystko to w unikalnym języku dźwiękowym Colliera. Do utworu powstał także teledysk. Premiera wkrótce!

Muzycznym filarem projektu „Djesse” jest niepowtarzalna celebracja ludzkiego głosu. W ciągu ostatnich dwóch lat Collier konsekwentnie tworzył swoje „Audience Choirs”, dyrygując niezliczoną liczbę fanów, śpiewających razem z nim w tworzonych na żywo kreacjach – „konstrukcjach” harmonicznych. Uchwycił te unikalne momenty i włączył setki tysięcy widzów do utworów „Djesse”. „Witness Me” to ponad 5000 fanów śpiewających razem, co dodatkowo podkreśla magię brzmienia Kirka Franklina i jego wokalistów, kultowe już dzisiaj brzmienie znane z legendarnych nagrań gospel zespołów Franklina z ostatnich trzech dekad.

Collier o utworze mówi:

– Zacząłem pracować nad tym utworem w 2021 roku, gdy spotkałem się z Shawnem Mendesem. Jesteśmy obaj zafascynowani stylem gospel, więc szybko znaleźliśmy niesamowite muzyczne porozumienie. Kontynuowałem pracę w następnych miesiącach, byłem także w kontakcie z Kirkiem Franklinem oraz jego fantastycznymi wokalistami. Te spotkania, próby i sesje nagraniowe przyniosły nam wersję utworu, którą następnie wysłałem do Stormzy’ego. Ta piosenka wiele dla mnie znaczy, a jej powstanie przyniosło mi wiele nadziei i artystycznej satysfakcji. W czasach, gdy na całym świecie istnieją niezliczone siły powodujące podziały, ta piosenka – mam nadzieję – może działać jako swoiste przypomnienie siły, którą ludzie wciąż mają, dążenia do tego, by spotkać się, naprawdę się zobaczyć, odnosić się serdecznie do siebie nawzajem i dać świadectwo życiu we wszystkich jego sferach.

Do tej pory Jacob Collier udostępnił cztery piosenki, które ilustrują odrębne sfery magicznego, muzycznego uniwersum „Djesse Vol. 4″: „Wherever I Go” (z udziałem Michaela McDonalda i Lawrence), „Little Blue” (z udzialem Brandi Carlile), „WELLLL” (napisany wspólnie z Remi Wolf) oraz nominowany do GRAMMY hit z 2022 roku „Never Gonna Be Alone” (z udziałem Lizzy McAlpine i Johna Mayera).