Elmiene ogłosił swoją nadchodzącą EPkę “Marking My Time”, która ukaże się 20 października nakładem Def Jam Recordings/Polydor. Oprócz ogłoszenie wydawnictwa podzielił się szczegółami listy utworów, a także utworem tytułowym z EPki – „Marking My Time”, który został napisany wspólnie z Jamiem Woonem i Jamesem Vincentem McMorrowem.


“Marking My Time” obejmuje niedawno wydane single „Mad At Fire” i „Mama”, a także jest kontynuacją jego imponującej debiutanckiej EPki “El-Mean”, która została wydana niezależnie wiosną ubiegłego roku. Tworząc EPkę, Elmiene współpracowała z innowatorami, takimi jak DJ Dahi, Jim-E Stack, Sampha, Syd, Courage, Lil Silva i nie tylko.

Chociaż Elmiene ma na koncie dopiero kilka piosenek, 21-letni artysta z Oksfordu zrobił już spore zamieszanie na scenie muzycznej. Jego utwór „Golden” (2021) stał się popularny po tym, jak Benji B wybrał go do soundtracku ostatniego pokazu Louis Vuitton Virgila Abloha. Od tamtej pory Elmiene pojawił się na uznanych albumach Stormzy’ego i Lil Silvy, wystąpił na Glastonbury oraz zadebiutował w telewizji w programie „Later… With Jools Holland”.

Wyjątkowe połączenie kojącego wokalu i poetyckich tekstów zostało już porównane do „magii D’Angelo zmieszanej z Samphą”. Nic więc dziwnego, że wśród fanów Elmiene znaleźli się już Sampha, Elton John, Questlove, Kehlani, Justin Timberlake czy Timbaland. Taki debiut nie zdarza się codziennie!