Już 29 września po raz pierwszy w Polsce klasyka polskiej muzyki rozrywkowej ukaże się na nośniku Super Audio CD. Seria “Polskie Nagrania catalogue selections – Limited Edition SACD Hybrid” uświetni jubileusz 75-lecia Empiku.


W cyklu wydawane będą najważniejsze płyty z katalogu Polskich Nagrań. Serię rozpoczyna pięć albumów Czesława Niemena w tym “Dziwny jest ten świat”, jedna z najważniejszych płyt w historii polskiej muzyki rozrywkowej, długo oczekiwane reedycje “Katharsis” i “Idée Fixe” a także “Niemen Enigmatic” oraz “Niemen vol. 1 i Niemen vol. 2 (Marionetki)”.

Albumy zostały na nowo zremasterowane przez Damiana Lipińskiego. Polsko-angielskie książeczki zawierają słowo wstępu autorstwa Marka Romańskiego. Fani znajdą w nich pierwszy raz opublikowane protokoły z sesji nagraniowych. Znakiem rozpoznawczym serii jest tzw. obi, nałożone na lewy grzbiet opakowania.

To pierwsza w Polsce edycja płyt Czesława Niemena zrealizowana w formacie SACD. Albumy będą dostępne wyłącznie w salonach Empik.


Wybór formatu Super Audio CD jest ukłonem w stronę fanów ceniących wysoką jakość dźwięku. Technologia ta umożliwia najdoskonalsze zbliżenie się reedycji albumów do analogowego oryginału, wynosząc je na niespotykany dotąd na polskim rynku muzycznym poziom. Reedycja najważniejszych płyt z naszego katalogu w formacie SACD, jest możliwa dzięki dostępności analogowych taśm matek w archiwach Polskich Nagrań.

W celu zapewnienia pełnej zgodności ze standardowymi odtwarzaczami płyt CD, niniejsza seria SACD została wykonana jako hybrydowa i zawiera dodatkową warstwę danych w formacie CD Audio, czytaną przez wszystkie odtwarzacze CD.