Po nominowanej do nagrody Fryderyka solowej płycie Jareckiego „Totem”, na której udzielił się m.in. Vito Bambino czy Skip, przyszedł czas na nowy projekt. EPka „Cukier i Sól” jest już dostępny w serwisach streamingowych.

„Cukier i Sól” to czwarta już solowa płyta Jareckiego, choć tym razem w wersji EP album. Stanowi podróż przez ulubione gatunki muzyka, jakimi niezmiennie są funk, soul i R&B. To sześć utworów, które opowiadają o relacjach międzyludzkich, empatii, chęci pomocy, przyjaźni i miłości

Artysta po raz kolejny spełnia swoje marzenia, łącząc siły z bliskimi sercu twórcami, komponując muzykę pod tytułowy numer, tworząc pierwszą piosenkę z dedykacją dla swoich dzieciaków czy sprawdzając się w pierwszym autorskim anglojęzycznym utworze – „Get Your Groove On”.


Na albumie gościnnie pojawią się Kasia MośGrubson i Martyna Szczepaniak. Oprawą muzyczną zaopiekował się niezastąpiony Dj-BRK w kooperacji z Dj-em Epromem, który niezmiennie odpowiedzialny jest za mix i master płyty.

Warstwę liryczną wsparli Aleksandra Agaciak znana jako Lilu oraz Tomasz Mioduszewski pseudonim Miodu. Singlem promującym wydawnictwo stał się utwór ze wspomnianą wcześniej – Kasią Moś pt. „Za pierwszym razem”.