Jeszcze niedawno postrzegany jako obiecujący artysta, Zak Abel stoi dziś u progu czegoś wyjątkowego, prezentując swoją długo wyczekiwaną, nową płytę “Love Over Fear”, której premiera miała miejsce w piątek 25 sierpnia.

Rok 2023 zaczął się dla Zaka obiecująco, grał na Koronacji Króla i wydał szereg doskonałych singli. Mówi się, że posiada jeden z najbardziej imponujących brytyjskich męskich głosów swojego pokolenia, a jego muzyka emanuje instynktownie uduchowionym, funkowym klimatem.

“Ta nowa płyta jest wyrazem mojego stanu ducha z ostatnich paru lat. Starałem się podążać za optymistycznymi, pozytywnymi punktami widzenia, zamiast tych, które wynikają ze strachu. To był nieco przerażający proces patrzenia w głąb siebie i znajdowania tematów, które są niewygodne do zgłębienia, ale wywołują we mnie emocjonalne reakcje. Mam nadzieję, że zrobią to samo dla innych ludzi”wyjaśnia Zak.

Album zwiastuje również dużą trasę koncertową Zaka po Wielkiej Brytanii i Unii Europejskiej, w Polsce artysta wystąpi 9 listopada w Hybrydach w Warszawie.


Zak Abel jest brytyjskim piosenkarzem, zasłynął śpiewając gościnnie w singlu Gorgon City „Unmissable” – który trafił na listę UK Top 20. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął od pisania piosenek już w wieku 14 lat, a także wstawianiem filmików na platformie YouTube. Ostatecznie doprowadziło to do podpisania przez niego kontraktu płytowego z Atlantic w 2014 roku i poznania wpływowego producenta muzycznego, Jokera. Następnie w 2015 roku wydał czteroutworową EPkę i współpracował z Tomem Mischem & Kaytranadą, co doskonale ustawiło go do wydania w 2017 roku debiutanckiego albumu, Only When We’re Naked.