Łącząca gatunki, egzotyczne brzmienia, niezwykle osobista kompozycja Patricii Kazadi, z poruszającym tekstem, jest zapowiedzią najnowszej płyty artystki.

„Ganesha” to utwór wyjątkowy dla mnie na wielu płaszczyznach. To muzyczna podróż w głąb siebie, opowieść o poszukiwaniu a co za tym idzie odnajdywaniu swojego spokoju, balansu i szczęścia. Od pierwszych sekund, gdy usłyszałam ten hipnotyzujący, etniczny sampel czułam, że powstanie z tego coś magicznego.mówi Kazadi.

Współpraca z Kayah jest zwieńczeniem dekady kariery muzycznej Patricii – w tym roku mija dokładnie 10 lat od wydania pierwszej płyty artystki. Autorkami pełnego symboli tekstu są Paulina Przybysz i Kazadi.

Pisząc melodię „Ganeshy” od razu wiedziałam, że będę chciała zaprosić do niej Kayah – wizualizowałam sobie jej wokalizy, głębię brzmienia jej głosu. Duet z nią był moim marzeniem od dziecka – jestem ogromnie wzruszona, że udało się je zrealizować. Świadomość, że Kayah śpiewa moją kompozycję, że stała się jej bliska i jej się spodobała, napawa moje serce radością po brzegi. Dopełnieniem magnetyzmu linii melodycznej jest tekst, który powstał we współpracy z kolejną Kobietą muzyki, którą podziwiam – Pauliną Przybysz. Jestem przekonana, że pochłonie on słuchacza bez reszty, jego interpretacja zmieniać się będzie przy każdym kolejnym odtworzeniu, a jego odczucie będzie głębsze. Mam nadzieję, że „Ganesha” na długo stanie się towarzyszem podczas własnych podróży, zarówno tych fizycznych, jak i meta. – dodaje Kazadi.

Kayah w kilku słowach o współpracy:

Moim wielkim życiowym szczęściem jest to, że mam przywilej spotykania wielu interesujących ludzi, którzy mnie inspirują, a jednocześnie twierdzą, że ja inspiruję ich… I tak powstają ciekawe kolaboracje. Są dla mnie źródłem ogromnej satysfakcji, a także wielką przygodą. Tak się też stało tym razem dzięki współpracy z kochaną Patricią Kazadi, przyjaciółką od serca, wieloletnią sąsiadką i bardzo zdolnym człowiekiem. Uwielbiam takie kobiece współprace, bo są pełne żeńskiej, mądrej i silnej energii. W tej wielkiej przygodzie połączyłyśmy się naszym bólem, nadzieją, wiedzą i świadomością. To dla mnie zaszczyt. Trzymam kciuki za Patricię, bo jest zdolna, pracowita, kreatywna i serdeczna. A nową płytą objawi się, jako bardzo dojrzała artystka o sprecyzowanej wizji siebie. Dzięki Patka!

Utworowi towarzyszy wyjątkowy, nowatorski klip, w reżyserii utalentowanego Artysty Dawida Ziemby. Powstał przy użyciu najnowszych technologii, z wykorzystaniem AI – to nowatorskie rozwiązanie, które dopiero się rozwija i ewoluuje. Sam czas postprodukcji trwał ponad 3 tygodnie – dopracowywany był najmniejszy szczegół, tak aby każdy zatrzymany kadr wyglądał jak małe dzieło sztuki.

Utwór jest idealnym dopełnieniem albumu, którego premiera już pod koniec września. Płyta to podróż przez etapy życia Patricii ostatnich kilku lat – proces dojrzewania, pracy nad samoakceptacją, docenieniem własnych wartości i przepracowaniem traum. „Ganesha” jest przepięknym zwieńczeniem tej podróży i tego procesu.