“Robed In Rareness”, najnowsza EPka Shabazz Palaces ukaże się 27 października nakładem wytwórni Sub Pop. Jest to pierwszy, nowy materiał grupy od czasu wydania „The Don of Diamond Dreams” w 2020 roku. Zatrać się w animowanej wizualizacji do premierowego singla “Binoculars” (feat. Royce The Choice), wyreżyserowanej przez Jacoba Kasara.


Na czele Shabazz Palaces stoi wokalista i producent Ishmael Butlera, którego nieustające dążenie do ponownej interpretacji sobie hip-hopu – nawet gdy wkracza w swoją piątą dekadę życia – pozostaje niezmienne. „Robed In Rareness” z szacunkiem spogląda w przeszłość, obejmuje stale ewoluującą teraźniejszość, ale jest mocno zakorzeniony w przyszłości. Na płycie pojawią się goście tacy jak: Royce The Choice i Porter Ray z Seattle, O Finess z Colorado Springs, Geechi Suede (z Camp Lo) z Bronxu oraz syn Butlera, niezrównany Lil Tracy.

EPka „Robed In Rareness” została wyprodukowana przez Shabazz Palaces, zmiksowany przez Erika Blooda i zmasterowany przez Ishmaela Butlera i Blooda w Studio4 West w Venice w Kalifornii, z masteringiem wykonanym przez Warrena Defevera w Third Man Mastering.