Kanadyjski duet Junior Boys wydał swoją szóstą płytę zatytułowaną “Waiting Game” 28 października 2022 roku. Po sześciu latach od ostatniego albumu “Big Black Coat” z 2016 roku, producenci Jeremy Greenspan i Matt Didemus stworzyli album, który wyróżnia się nastrojem delikatnym i refleksyjnym, różnym od ich poprzedniego – energetycznego i inspirowanego R&B.

W latach, które upłynęły od stworzenia “Big Black Coat”, Greenspan współprodukował i miksował dwa albumy dla Jessy Lanza (2016 “Oh No” i 2020 “All The Time”), opiekował się, a następnie opłakiwał swojego ojca i zbudował studio nagraniowe w swoim rodzinnym mieście Hamilton, Ontario. Na początku 2020 roku Didemus dołączył do Greenspana w Hamilton, aby nagrywać przez kilka tygodni przed powrotem do domu; w marcu pandemia COVID-19 zmusiła świat do zamknięcia się.


W tym niepewnym okresie, korzystając ze współtwórczości i muzykalności Didemusa, Greenspan napisał i nagrał ‘Waiting Game’. Dodatkowymi muzykami na płycie są Kanadyjczycy: Colin Fisher, współpracownik Caribou, gra na saksofonie, a Alanna Stuart, frontmenka Bonjay, śpiewa razem z Greenspanem w utworze “Yes 2”.

Wiosną 2020 roku Greenspan przemierzał szlaki jezior i wodospadów w Hamilton i słuchał muzyki starszych twórców, z których niektórzy niedawno zmarli: Florian Schneider, Jon Hassell i McCoy Tyner wraz z Johnem Martynem i Sly Stone’em. Te łagodne, budujące świat utwory skłoniły go do zastanowienia się nad tym, jak dynamiczny zakres współczesnej muzyki popularnej został źle wykorzystany, przedkładając głośność nad głębię i szczegóły.

Teraz zapraszają na koncerty! W Polsce wystąpią dzisiaj i jutro!

Bilety na koncerty są nadal dostępne, a znajdziecie je, m.in. tutaj – LiveNation.pl.