„At Your Worst” od Caluma Scotta to szczere spojrzenie na własne niedoskonałości oraz celebracja współczucia i miłości do samego siebie, których niewątpliwie potrzebuje każdy z nas. Utwór to pierwszy solowy materiał Caluma od czasu wydania uznanego drugiego albumu „Bridges”. Utwór powstał przy pomocy współautorów i producentów Digital Farm Animals (Dua Lipa, Rita Ora, Jonas Brothers/Marshmello) i Jona „MAGS” Maguire’a, wieloletniego współpracownika Caluma oraz współautora platynowego przeboju „You Are The Reason”.

Calum postanowił stworzyć delikatny, lecz uderzający kawałek pełen gitar i hipnotyzujących syntezatorów. Chociaż piosenka stanowi śmiałe odejście od poprzednich ballad, takich jak „Biblical”, utwór „At Your Worst” wciąż zakorzeniony jest w jego surowej szczerości, świetnym wyczuciu melodii i ciepłym, ale potężnym wokalu.


– „At Your Worst” zrodził się z poczucia, że czasem może być trudno mnie pokochać z powodu moich lęków, braku czasu i zwątpienia w siebie, ale także ze świadomości, że wszyscy zasługujemy na miłość, bez względu na nasze wady lub brak pewności siebie – opowiada Calum. – Może być piosenką zapewniającą kogoś, że będziesz go kochać bez względu na wszystko, ale może być również piosenką dla samego siebie: przypomnieniem, że powinieneś kochać siebie w najgorszym wydaniu, ponieważ miłość do samego siebie jest najważniejsza. Jej brzmienie wydaje mi się nostalgiczne i trochę retro, w pewnym sensie przenosi mnie z powrotem do mojej konsoli SEGA Mega Drive. Jestem podekscytowany, że mogę podzielić się z fanami nową muzyką i pokazać wszystkim, nad czym ostatnio pracowałemopowiada Calum.

Mając na koncie ponad 15 miliardów streamów, w lutym Calum Scott połączył siły z Jaxem Jonesem w singlu „Whistle”. Singiel zgromadził dotąd ponad 135 milionów odtworzeń. To nie jego pierwszy taneczny kawałek – we wrześniu Calum połączył siły z Kygo i Gryffinem przy „Woke Up In Love”, a jeszcze wcześniej podzielił się wspólnym utworem z Lost Frequencies. „Where Are You Now” zebrał ponad miliard streamów i liczne certyfikaty, w tym złoto w USA i platynę w Wielkiej Brytanii. Utwór zdobył nominację do nagrody BRIT 2023 i znalazł się w Top 20 światowych hitów na Spotify. Łącznie odtworzono go już 1,5 miliarda razy.

Wydany w 2018 roku debiutancki album Caluma Scotta „Only Human” osiagnął status złotej lub platynowej płyty w 21 krajach oraz zgromadził łącznie 12,5 miliarda streamów. Na krążek trafił przełomowy hit „You Are The Reason” (25. miejsce na Spotify US Viral 50 i Top 10 na iTunes w 38 krajach), jak również niezwykle popularny cover „Dancing On My Own” z repertuaru Robyn (nominacja do BRIT w kategorii Najlepszy brytyjski singiel). Przez ostatnie lata muzyka Caluma regularnie pojawiała się w najważniejszych programach telewizyjnych czy serialach.

Calum Scott postanowił wkroczyć na zupełnie nowe, odważne artystyczne ścieżki, co udowodnił w pierwszym singlu „Biblical” z drugiej płyty „Bridges”. Na albumie znalazły się także utwory „Heaven”, „If You Ever Change Your Mind” i „Rise” („jedna z 50 najbardziej inspirujących piosenek LGBTQ+ wszech czasów” według „Rolling Stone”). Jesienią artysta wyruszył w trasę promującą „Bridges”, w ramach której zagrał w warszawskiej Stodole.