Birdy wydała właśnie swój nowy, sensacyjny album “Portraits”. Płyta stanowi muzyczny renesans artystki, która postanowiła nieco odejść od oszczędnych, organicznych dźwięków i wkracza do świata pełnego wypolerowanej i błyszczącej estetyki alt-popu.

“Portraits”, który emanuje pewnością siebie, Birdy wykonuje skok w nieznane. Jej ponadczasowy styl pisania piosenek jest teraz nasycony świeżym, żywiołowym przypływem energii i pomysłowymi, nieszablonowymi rozwiązaniami produkcyjnymi. To brzmienie kreatywnej osoby, która wkracza w nowy świat i w porywający sposób odnajduje swój prawdziwy głos.


W 2023 roku Birdy wraca z nowym, studyjnym albumem. “Portraits” otwiera kolejny rozdział i oznacza nowy artystyczny kierunek dla wokalistki, która osiągnęła niewiarygodnie dużo od czasu wydania imiennej debiutanckiej płyty. W wieku zaledwie 26 lat Birdy ugruntowała swoją pozycję wśród czołowych brytyjskich talentów, a jej niesamowite osiągnięcia obejmują 3 albumy z top 5 oraz liczne platynowe i złote płyty, co przekłada się na sprzedaż ponad 8 milionów egzemplarzy na całym świecie. Ponadto jej muzyka pojawiła się na ścieżkach muzycznych produkcji takich gigantów, jak Pixar, Netflix czy Amazon oraz współpracowała z czołowymi artystami, jak również motywowała ludzi swym viralowym fragmentem na TikToku. W serwisach streamingowych Birdy przekroczyła 5 miliardów odsłuchów, gromadzą łącznie ponad 18 milionów followersów na wszystkich platformach.

Birdy pozostaje też przyciągającą tłumy artystką, której bogate, wielowarstwowe produkcje sceniczne sprawiły, że wyprzedała trzy kolejne noce w Sydney Opera House, wystąpiła dla ponad 10 tysięcy osób podczas dwóch wieczorów w londyńskim Eventim Apollo, a także dla wielu kolejnych fanów podczas światowych tras koncertowych. Birdy była również gwiazdą wielu festiwali w Europie i Azji, z dumą wystąpiła na Glastonbury, zdobywając przy okazji nominacje do nagród BRIT i Grammy.