Nowy trzyczęściowy film dokumentalny, “Wayne Shorter: Zero Gravity”, zostanie wyświetlony na Amazon Prime Video i przedstawia wszystkie aspekty niezwykłej kariery Shortera oraz długą listę znanych współpracowników.

“Zero Gravity” to intymny portret i filmowa oda do życia i muzyki giganta jazzu Wayne’a Shortera. Przedstawiony w trzech częściach, z których każda reprezentuje inny okres życia i muzyki Short’era. Shorter jest uważany za jednego z najwybitniejszych żyjących współczesnych kompozytorów i muzyków muzyki amerykańskiej.

“Wayne Shorter: Zero Gravity” zostanie wyemitowany w piątek 25 sierpnia na Prime Video i zbiegnie się z 90. urodzinami saksofonisty – podkreślając ogromny wpływ Shortera na współczesny jazz i nieustraszone podejście do tworzenia muzyki „without a net”.


Film poświęcony życiu i osiągnięciom legendy jazzu, wyreżyserowany został przez Dorsaya Alaviego i wyprodukowany przez Brada Pitta i Carlosa Santanę. Film skupiał się na różnych epokach życia Shortera i zawiera wywiady z takimi artystami, jak między innymi: Herbie Hancock, Joni Mitchell, Neil deGrasse Tyson, Marcus Miller i Esperanza Spalding.