Na każdy jej nowy utwór czekamy z wielkim zniecierpliwieniem. Alicja od lat karmi nas pojedynczymi utworami, ale trzeba zadać jedno pytanie głośno – kiedy doczekamy się pełnej płyty? Zanim dostaniemy odpowiedź na to pytanie, artystka oddaje nam swoje najnowsze dzieło – singiel “Ostatni dzień lata”. Za utwór odpowiada Alicja oraz Jakub Ochal, Łukasz Hodakowski, Piotr Krygier oraz Kacper Budziszewski.

Alicja tak mówi o utworze: “”Ostatni Dzień Lata” jest poświęcony chwilom, które kocha wielu z nas. Piękne dni na łonie natury, ciepłe noce, paczka najlepszych przyjaciół – powstałe w takich okolicznościach momenty zostawiają uśmiech na twarzy, ale jest jeden dzień, w którym te chwile powodują mocniejszy ucisk serca.
Tym dniem jest ostatni dzień lata, łączący w sobie nostalgię i smutek, że wakacyjny czas dobiega końca, chociaż uważam, że beztroskość możemy w sobie pielęgnować każdego dnia i to chciałam przekazać tą piosenką. “Ostatni Dzień Lata” to utwór, który ma przypomnieć słuchaczowi, że dobrze spędzony czas nie ma wyznaczonych ani dat, ani miejsc.
Tworząc ten singiel przywoływaliśmy swoje najlepsze wakacyjne wspomnienia, mając nadzieję na to, że kiedyś przeżyjemy je ponownie, a w tle grać będzie właśnie ta piosenka”.


Alicja swoje możliwości wokalne udowodniła nieraz – wygrywając różne formaty telewizyjne w Polsce, ale i grając na zagranicznych scenach przed międzynarodową publicznością. Występy na żywo to jej niekwestionowana siła. Wraz z kolejnymi wydanymi singlami i pracą nad debiutanckim albumem poznajemy ją jednak na nowo, jako artystkę.

6 września Alicja wraz zespołem wystąpi w Domu Literatury podczas festiwalu Great September w Łodzi.